A férfikézilabda-bajnokság szombati meglepetését a pécsiek szállították, akik az alapszakaszt követően a rájátszásban is megleckéztették az esélyesebbnek tartott Dunaferr gárdáját.

Diacell-Pécsi KK - Dunaferr 25-22 (12-14)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 400 néző
vezette: Horváth, Marton.
Diacell-Pécsi KK: SZENTE - Erdélyi 4, SZOBOL 6/2, SZÖGI 5, LÉVAY, KATZIRZ 5/2, Frányó B. Cs.: KOKAS 1, Serfel 4/2, Kovács Zs., Paic. Edző: Füzesi Ferenc.
Dunaferr: Stochl - Kertész 4, Décsi 1, Rosta M. 1, Kemény, Bene 2, Törő 2. Cs.: Szathmári
(kapus), Mohácsi 8/5, Császár 4, Tóth E., Tombor, Zubai, Dénes. Edző: Ökrös Csaba.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1-4, 13. p.: 6-6, 20. p.: 7-10, 25. p.: 10-11, 38. p.: 15-18, 45. p.: 18-21, 52. p.: 23-21.
kiállítások: 6, ill. 6 p.
hétméteresek: 6/6, ill. 5/5.

Nagy bravúrt hajtott végre a pécsi együttes, amely az alapszakaszban Pécsett már egyszer legyőzte a Dunaferrt. A sérült válogatott Katzirz csak támadásban lépett pályára a hazaiaknál, de ennek ellenére nyert a Diacell-Pécsi KK. Szente, a válogatott kerettag baranyai kapus kiválóan védett 18-szor hárította a dunaújvárosi lövéseket. A végén szinte extázisban játszott a Pécs.

Füzesi Ferenc: "Sportemberi értékekből és taktikai fegyelemből jelesre vizsgáztunk." Győzelmünket maroknyi közönségünknek ajánljuk.

Ökrös Csaba: "Ügyesen, taktikusabban játszó Pécs verte meg ma a Dunaferrt."

Every Day Orosháza - Cegléd 24-21 (12-8)
Orosháza, 800 néző
vezette: Belső, Rózsa.
Orosháza: HODIK - Gúnya 3, OLÁH 4, DAYKA 4, ROSTA I. 4, HARSÁNYI 8 (3), Bajusz 1. Cs.: Pásztor, Czina. Edző: Buday Ferenc.
Cegléd: Cziráki - NORIS 5, Bendó 4 (2), Buceschi 2, Dávid, HIMER 4, Varga 1. Cs.: Erdélyi (kapus), KÖKÉNY 2, Laurencz 3 (2), Lengyel. Edző: Nagy Károly.
kiállítások: 18, ill. 12 perc.
hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 12. p.: 3-3, 16. p.: 6-4, 22. p.: 7-7, 35. p.: 13-11, 44. p.: 19-12, 49. p.: 20-16, 58. p.: 24-18.

Az orosháziak meglehetősen tartalékos csapattal álltak ki, de azért akadt olyan játékosuk, aki még sérülten is vállalta a játékot.

A házigazdák kaptak előbb lábra, 5-3-ra elhúztak. A kezdeti kevés gól elsősorban annak volt köszönhető, hogy mindkét csapat keményen védekezett. Hazai vezetésnél Kökény igyekezett semlegesíteni Daykát, de csak átmeneti sikerrel járt, ugyanis ezt követően a hazaiak ismét előnyre tettek szert.

De ezt is ledolgozta a Cegléd. Csak Buday edző időkérése segített a zöld-sárgákon, akik így aztán négygólos előnyre tettek szert a félidőre.

Fordulás után folytatódott a kemény játék, gyakran kerültek a kiállítás sorsára a játékosok mindkét oldalon. Aztán egy szemvillanás alatt hétgólos előnyre tett szert a hazai csapat. Csak az bontotta meg a hazaiak játékát, hogy a finisben Harsányi a harmadik kétperces kiállítását kapta, ami után mehetett zuhanyozni.

A Cegléd megkezdte a felzárkózást, de utolérni már nem tudta ellenfelét a küzdelmes mérkőzésen, amelyen a végig jobb teljesítményt nyújtó orosháziak megérdemelten nyertek.

Buday Ferenc: "Egy magas színvonalú mérkőzésen jó teljesítménnyel, tudatos játékkal sikerült győznünk. Örülünk a negyedik helynek."

Nagy Károly: "Gyengén védekeztünk, és ez rányomta bélyegét a támadójátékunkra is, ezért vesztettük el a negyedik helyet."