A belgrádi vízilabda Világkupa utolsó csoportmeccsén a magyar válogatott eddigi legjobb játékával 9-7-re legyőzte a házigazda jugoszlávokat, második lett csoportjában, s pénteken a spanyolokkal játszik az elődöntőbe jutásért.

Magyarország - Jugoszlávia 9-7 (3-2, 2-1, 2-2, 2-2)
Belgrád, vezette: Borrell (spanyol), Caputi (olasz)
Magyarország: Szécsi - Biros 2, Steinmetz, Kásás 2, Benedek 1, Molnár, Kiss G. 1, csere: Fodor 2, Vári 1, Kiss Cs., Bárány
a jugoszláv góldobók:Ciric 3, Ikodinovic 2, Sapic, Trbojevic 1-1
emberelőny: 9/3, illetve 10/6
négyméteres: 1/1, illetve 0

Telt ház, 4000 néző előtt felváltva estek a gólok, kimaradt magyar létszámfölény után Ciric két emberelőnyből szerzett találatával kétszer is vezettek a hazaiak, de Kásás mindkétszer egyenlített, s a végén Fodor a vezetést is megszerezte (3-2).

A második negyed ugyanúgy kezdődött, mint az első: elhibázott magyar emberelőnnyel. Biros mégis növelte az előnyt, de a 4-2-es állásnál megint gól nélkül úsztak meg a jugoszlávok egy kiállítást, majd fordított helyzetben szépítettek. Benedek végre kihasznált egy létszámfölényes lehetőséget, újra két gólra növelve a különbséget (5-3).

A térfélcserét követően Sapic bizonyította, hogy a vendéglátók akkor magabiztosak, ha eggyel többen vannak, de aztán Vári nagy gólja lehűtötte egyenlítési kedvüket (6-4). Ciric azonban lemásolta az ő távoli és eredményes lövését, mégis maradt a hajrára a kétgólos (7-5) vezetés, mert Biros zűrös körülmények között emberelőnyből betalált.

Ugyanezt tette a befejező negyed elején előbb Ikodinovic, majd Fodor is (8-6). A végére is egy-egy gól maradt, így 9-7 lett a végeredmény, ami ugyan a csoportelsőséghez kevés volt, ellenben lélektanilag rendkívül pozitív hatású lehet a folytatásban.