A férfikézilabda-bajnokság rájátszásának első mérkőzésén a Pick-Szeged simán, huszonegy pontos különbséggel legyőzte a  Tatabányát.

Pick-Szeged - Tatabánya 37-16 (16-9)
Szeged, 1000 néző
vezette: Kisfalvi, Péli.
Szeged: PULJEZEVIC- Berta4, KOTORMÁN 8, Buday 2/1, Mezei 4, Eklemovic 4. Matic 3. Csere: PERGER (kapus), Laluska 3, Doros 2, BAJUSZ 6/2, Vadkerti 1, Ilyés. Edző: Dragan Djukic
Tatabánya: NAGY - Kuzma, Lengyel M., Fülöp 2, Tímár, Kiss 2/1, Himer. Csere: LENGYEL P: 5, Serfel 3/1, Zeck P., Sibalin 2, Zeck M.1, Salamon 1. Edző: Kanyó Antal
az eredmény alakulása: 2.perc: 1-1, 14.perc: 10-3, 26.perc: 15-5, 32.perc: 17-9, 37.perc: 22-9
hétméteresek: 4/3 illetve 4/2
kiállítások: 4 illetve 8 perc

A férfikézilabda-NBI állása/sport/csapat/kezilabda/20030323aferfikezilabdanbi.html

A Tatabánya öt állandó játékosa nélkül érkezett Szegedre, ez azonban semmit nem von le a hazaiak érdeméből, akik nagy kedvvel, közönségszórakoztatóan játszottak. Magas falukat alig tudták átlőni a vendégek, s ha mégis sikerült, előbb Puljezevic, majd Perger húzta le a rolót. Talán csak Lengyel Péter tartotta a lépést a Szegeddel, no meg - a 37 kapott gól ellenére - Nagy Péter kapus. A hazaiak elsősorban jó labdaszerzésüknek köszönhetik nagy különbségű győzelmüket.

Dragan Djukic: "Ha volt valami pozitív változás a bajnokság eddigi menetéhez képest, az a védekezésünk."

Kanyó Antal: "Gratulálok a Szegednek. Sajnos tény, hogy jelenleg ekkora a különbség a két csapat között. Remélem jövőre kisebb lesz."