A befejezés előtt 2 másodperccel lőtt góllal nyert a Domino-BHSE az FTC ellen a vízilabda bajnoki rájátszásban, ezzel megszerezte negyedik győzelmét és elsőként jutott a jövő pénteken kezdődő fináléba.

Elődöntő, 4. mérkőzés:
FTC - Domino-BHSE 8-9 (1-3, 2-0, 2-3, 3-3)
Népliget, 600 néző
vezette: Székely, Vojvoda
gól: Hosnyánszky 3, Katonás 2, Nyéki, Tóth, Kádár 1-1, illetve Kiss G. 3, Biros, Bárány 2-2, Vári, Szívós 1-1

Könyvajánlat

Ahhoz képest, hogy az elején könnyedén szerzett 3-1-es előnyt a Honvéd, kiegyenlített és izgalmas lett a folytatás. A második negyedben felzárkóztak a hazaiak, de a vezetést egyszer sem sikerült megszerezniük. Nem egészen 5 perccel a vége előtt újra 2 gólos volt a vendégelőny (8-6), s bár kimaradt két létszámfölényes helyzete az FTC-nek, mégis ki tudott egyenlíteni (8-8).

Úgy tűnt, hogy - akárcsak hétfőn - hosszabbításban dől el a csata, amikor 2 mp-cel a vége előtt Bárány emberelőnyből szó szerint "belőtte" csapatát a döntőbe (9-8), ezzel a két együttes csatájának vége: 4-1 a győzelmek számát tekintve a Honvéd javára.

A címvédő a 18-án kezdődő, 3 győzelemig tartó fináléban a Vasas-BVSC párharc továbbjutójával kerül majd szembe.