Az olimpiai negyedik csapat ágán szerepel a spanyol-cseh-egyiptomi-katari és a horvát-orosz-marokkói - dél-koreai gárda is. Minden kvartettből az első két helyezett jut tovább a középdöntőbe, ahol játszik a másik két csoport továbbjutójával. A középdöntő első négy helyezettje keresztbe játszik a negyeddöntőben.
A szlovákok elleni vb-selejtezőt sikerrel vevő magyarok csoportellenfelei közül a dánok a legerősebbek, akik az idei Eb-bronzérmesei. A norvégok szintén az északi európai stílust képviselik, és az elmúlt időszakban kétszer is a magyarokat ejtették ki fontos világverseny kvalifikációjában. Az angolai válogatott egyre jobb, de nem képvisel komoly játékerőt.
Az ág már lényegesen nehezebb, hiszen itt szerepel az olimpiai bajnok, a vb-második, Eb-negyedik horvát, az ötkarikás bronzérmes, Eb-hatodik orosz, valamint a címvédő spanyol válogatott.
Skaliczki László szövetségi kapitány elmondta: a csoportot jónak tartja, és a középdöntős ág sem rossz. "Ebből bármi lehet. A csoportban a dánokkal és a norvégokkal szemben van tartozásunk. Az utóbbi időszakban több kellemetlen vereséget mértek ránk. Az angolaiakat nem ismerjük igazán. A célkitűzés az olimpiai részvétel, ehhez viszont jó kell szerepelni a vb-n, vagyis a középdöntőbe jutás még nem elég" - mondta a kapitány, aki hozzátette: az ősszel a norvégokkal lett volna több barátságos mérkőzés is, és a sorsolás ismeretében elképzelhető, hogy új, lehetőség szerint észak-európai stílusú ellenfelet kell majd keresni.
A tervek szerint a magyarok január 20-án kezdenek Dánia ellen, 21-én Norvégia, 22-én pedig Angola lesz az ellenfél. Skaliczkit zavarta, hogy a kvartett küzdelmeit az északi kikötővárosban, Kielben rendezik: "Kiel közvetlenül a dán határ mellett fekszik, és a norvégok is könnyen megközelíthetik, így vélhetően olyan légkörben kell majd játszanunk, mintha duplán idegenben lépnénk pályára. Nem lesz egyszerű."
A január 19. és február 4. között világbajnokság aranyérmese olimpiai kvótát szerez, míg az előkelő helyezettek ötkarikás selejtező tornának adhatnak otthont.
A vb-csoportok
A csoport (Wetzlar): Tunézia, Szlovénia, Kuvait, Grönland
B csoport (Magdeburg): Franciaország, Izland, Ukrajna, Ausztrália
C csoport (Berlin és Halle): Németország, Lengyelország, Brazília, Argentína
D csoport (Bréma): Spanyolország, Csehország, Egyiptom, Katar
E csoport (Kiel): Dánia, Norvégia, MAGYARORSZÁG, Angola
F csoport (Stuttgart): Horvátország, Oroszország, Marokkó, Koreai Köztársaság
A középdöntőket Dortmudban és Mannheimben, míg a helyosztókat Kölnben rendezik.