Eredmény, férfikézilabda Európa-bajnokság, D csoport, 2. forduló:
Spanyolország - Magyarország 34-25 (17-9)
Bécsújhely, Arena Nova, 5000 néző
v.: Reisinger, Kaschütz (osztrák)
gól: A. Entrerrios 7/3, Tomas 7, Romero 5/3, Malmagro 4/1, Ugalde 3, R. Entrerrios 2, Aguinagalde 2, Rodriguez 2, Prieto 1, Morros de Argila 1, illetve Gulyás 5, Krivokapics 5/3, Eklemovics 4, Iváncsik G. 3, Ilyés 2, Gál 2, Törő 2, Katzirz 2
Pincési László helyszíni tudósítása Bécsújhelyről
Kedden panaszkodtak a magyar szurkolók, mert az osztrák szervezők nem engedték kitenni transzparenseiket, zászlóikat, szerdán már a bécsújhelyi csoport főszervezője is belátta, jobb, ha enged a közhangulatnak. A felső szektorokat elválasztó korláton így már ott voltak a magyar színek, jelezve, Gyöngyöstől Pálfán át Barcsig közel 3000 drukker érkezett. Persze az osztrák csendőrökben is élt a virtus, ha egy csatát el is veszítettek a magyar zászlókkal szemben, találtak új ellenséget: a lelátóra kivezényelt 8-10 éves kisiskolásokat ketten is lerohanták, s három kürtöt zsákmányoltak tőlük.
Miután a nap első mérkőzésén hiába hajrázott emberfelettit a cseh válogatott, s hozta vissza a meccset hétgólos hátrányból, a 21-20-as francia siker azt jelentette, ha a magyar csapat legyőzi a spanyolokat, akkor biztos továbbjutó, s három pontot visz a középdöntőbe.
"A két pont igazából semmit sem ér, ha a magyarok ellen nem toldjuk meg még kettővel" - nyilatkozta a mérkőzés előtt Iker Romero, s a spanyolok ennek megfelelőn kezdték a mérkőzést. 6-2-es előnyüknél Csoknyai István időt kért, próbálta rendezni a sorokat, de a jó támadójáték és kapusteljesítmény hiányában reménytelennek tűnt a helyzet.
Katzirz Dávid két gólt dobott
A 14. percben 9-3-nál Puljezevics helyére érkezett Fazekas, aki pillanatok alatt négy bravúrt is bemutatott, ám a védekezésről mindent elmond, hogy hiába védett hetest is, a kipattanó labdákat csak a spanyolok találták meg. A 23. percben már 12-6 volt az állás, az öt-hatgólos különbségről a 27. percben sikerült elmozdulni, amikor Iker Romero előbb hetesből, majd kétszer átlövésből is betalált (8-16), az impotenciát látva a 17-9-es félidei állás még hízelgőnek is tűnt. A félidőben pedig az jutott az ember eszébe, amit évekkel korábban a teljesen elkeseredett diósgyőri szurkolók írtak ki a saját stadionjukban: "Minden szar!"
Fordulás után a helyzet nem sokat változott, Iváncsik Gergő hetest rontott, Fazekas jobb bokája kifordult, előbbit nem, utóbbit lehetett orvosolni. Csoknyai mester csak fújtatott a kispadnál, mindent kipróbált, talán még Nagy Kornélt csatába küldhette volna előbb, a nullát produkáló Eklemovics, Császár irányítópárost nem tudta volna alulmúlni.
Küzdött a csapat, Fazekas minden blokkot, védést önkívületben megeresztett sakálüvöltéssel díjazott, de Krivokapics büntetőit leszámítva sok pozitívumot nem lehetett felfedezni. 16-21-ről pillanatok alatt 16-24-re módosult az állás. A 49. percben Tor Lian, az európai szövetség elnöke is feladta a szenvedést, s kivonult a nézőtérről.
Az 52. percben érkezett Nagy Kornél, aki egyből hetest harcolt ki, majd Gulyás dobott gólt, s egy laza hátrabukfenccel leterítette Christian Kaschütz játékvezetőt. A közönség azonban csupán kínjában kacagott, az ellenfél könnyedén növelte előnyét, Csoknyai pedig csak becsületből kérte ki idejét az 55. perc elején, 31-22-es hátránynál miben is bízhatott volna.
Iváncsik Gergő egy fokkal jobban játszott társainál
"Harcoljatok, harcoljatok" - kántálta egyre fáradtabban a közönség, ahol már a vezérszurkoló nehézfiúk is visszavették pólójukat, s összetörten szemlélték a pályán zajló gálát.
A csehek 12 gólos legyőzése után ezúttal 34-25-re nyert Spanyolország, s második nagyarányú győzelmével bebiztosította helyét a középdöntőben. Magyarországra egy ki-ki mérkőzés vár pénteken Csehország ellen, a két teljesen ellentétes nap után megjósolhatatlan a csata végkimenetele.
Nyilatkozatok
Csoknyai István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: "A spanyolok agresszív védekezését nem tudtuk átjátszani, és már a szünetre nagy hátrányba kerültünk. Sajnos, ez a második félidőre is megmaradt, noha egy kicsit javult a támadójátékunk. Sem a védekezésünk, sem a kapusteljesítményünk nem volt elegendő egy jó eredmény elérésére. A spanyoloknak a továbbiakban is sok sikert kívánok."
Valero Rivera, a spanyolok szövetségi kapitánya: "Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel és a mutatott játékkal, büszke vagyok a csapatomra. A jó védekezésünk volt az alapja a sikernek. Támadásban jól járattuk a labdát, és így feltörtük a magyarok védőfalát."
Nem sikerült a cseh feltámadás Elképesztő mérkőzést vívott egymással a francia és a cseh válogatott a D csoport első összecsapásán. A kedden 12 gólos vereséget szenvedő csehek görcsösen kezdtek, a világbajnok remekül játszott, Omeyer kapus jól védett, s a hétgólos előnyből a félidőre 16-10 maradt meg. Ezek után teljesen érthetetlen módon szétesett a franciák játéka, Ostrtag ugyan góllal nyitotta a második játékrészt, de ettől kezdve Jicha és Filip vezérletével zsinórban hét cseh gól született. Őrjöngött a közönség magyar része (pedig nem biztos, hogy jót tett volna nekünk egy cseh siker), az utolsó nyolc percnek még ikszről fordultak a csapatok, ám a hajrában a rutin és a szerencse átlendítette Franciaországot a holtponton. No meg Omeyer, aki 55 százalékkal védett (44 lövésből 24-et hatástalanított), s az utolsó pillanatokban még megfogta a csehek átlövését, biztosítva ezzel a 21-10-as győzelmet. Eredmény, D csoport, 2. forduló: |
Az állás:
1. és már továbbjutott Spanyolország 4 pont
2. és már továbbjutott Franciaország 3
3. Magyarország 1
4. Csehország 0
A csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe.
A csoport további programja:
péntek, 3. forduló:
Franciaország-Spanyolország 18.15
Magyarország - Csehország 20.15
Továbbjutottak a lengyelek
A lengyel válogatott szerdán Svédország csapatát is legyőzte, így két forduló után továbbjutott csoportjából.
C csoport (Innsbruck):
Lengyelország - Svédország 27-24 (15-14)
Szlovénia - Németország 34-34 (16-11)
Az állás:
1. (és már továbbjutott) Lengyelország 4 pont
2. Szlovénia 3
3. Németország 1
4. Svédország 0