A listavezető Ferencváros és a vele azonos pontszámmal második Csíkszereda is szoros mérkőzésen diadalmaskodott a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján. Előbbi a Dunaújváros, utóbbi a Brassó otthonában nyert.

A forduló előtt listavezető Csíkszereda csak szétlövéssel tudta megnyerni a Brassó elleni erdélyi rangadót, így a Ferencváros egy győzelemmel pontszámban utolérhette, amivel a tabellán megelőzhette őket. Egészen az 55. percig azonban úgy tűnt, hogy nem születik gól Dunaújvárosban, akkor azonban egy gyors vendég akció végén Somogyi Balázs megszerezte a meccs egyetlen gólját.

Ugyancsak szétlövéssel győzött a DEAC a MAC otthonában, míg az Újpest az utolsó harmadban ütötött három góllal győzött Győrben. A nap egyetlen magabiztos sikerét a DVTK aratta, amelyik már az első harmadban beállította a három gólos különbséget a sereghajtó Titánok ellen.

Eredmények:
Brasov Wolves (romániai)-SC Csíkszereda (romániai) 3-4 (0-1, 1-0, 2-2, 0-0, 0-1) - szétlövés után Dunaújvárosi Acélbikák - FTC-Telekom 0-1 (0-0, 0-0, 0-1)
DVTK Jegesmedvék-Titánok 6-3 (3-0, 1-1, 2-2)
MAC HKB Újbuda-Debreceni EAC 2-3 (0-1, 0-1, 2-0, 0-0, 0-1) - szétlövés után
UNI Győr ETO HC-Újpesti TE 1-3 (0-0, 1-0, 0-3)