A szakvezető azzal kezdte az interjút, hogy gratulált az előző idényben kiemelkedően szereplő csapatoknak, első helyen a női Euroligát első magyar együttesként megnyerő Sopron Basketnek, valamint a férfi bajnok Falcónak, illetve a kupagyőztes Szolnoki Olajbányásznak.
"De az idei Kecskemétnek és a tavalyi Szegednek is. Fontos, hogy vannak kiscsapatok, amelyek színessé teszik a magyar bajnokságot" - idézi a BB1. hu a kapitányt.
A magyar férfi kosárlabda válogatottról előljáróban azt mondta, hogy a csapat "ezúttal is elérte a kitűzött célját, tervek szerint menetelünk. Köszönöm a szurkolóknak, akik kitartottak mellettünk."
Az utazási mizériával kezdődő, majd súlyos, 41 pontos vereséggel végződő, utolsó, az olimpiai ezüstérmes franciák elleni vb-selejtező számos találgatásra és kritikára adott okot. Ivkovics leszögezte, az akarással nem volt gond a csapat részéről.
Akarat volt, erő nem, elfogyott a második félidőre.
Számomra eddig ez volt az egyik legstresszesebb időszak, az első naptól kezdve a rehabilitációról és a frissítésről szólt minden, nem a kosárlabdáról. Az orvosi stáb hatalmas munkát végzett, senki nem sérült meg, nagyon sok játékosnak az egzisztenciája függ ettől. Ha bárkinek bármi problémája lett volna, akkor elúsztak volna a következő éves szerződések, lehetőségek. Aki ezt nem tudja becsülni, akkor ott elég nagy a probléma."
A csapat egyik legjobbja, Benke Szilárd a bajnok Falcóból a napokban a francia élvonalban szereplő Dunkerque csapatába igazolt. A kapitány szerint helyes döntést hozott, ami mások számára is jó példa lehet.
Nagyon fogok szurkolni neki és nagyon remélem, hogy a többieknek is lesz lehetősége külföldre szerződni.
Hat, vagy hét játékos jár ebben a cipőben. Képzeljük csak el, hogy mi lett volna, ha ők a saját érdekeiket helyezik a címer elé, amire azért régebben már nem egyszer volt példa a nemzeti csapatnál..."
A rendre felmerülő ki mennyit játszik - ezúttal Szabó Zsolt franciaországi pályán töltött percei adták az apropót - kérdésre is megvolt Ivkovics válasza.
"Azért játszott kevesebbet, mert nála pontosan tudjuk, hogy mit tud. Ő már bizonyított korábban – emlékezzünk csak a montenegrói meccsre. Abban a 6-8 percben, amit neki szánunk a válogatottban, abszolút alkalmas játékot nyújt. Lélekben és fejben is nagyon erős kiegészítő emberről van szó, az ő pozíciója bombabiztos. Voltak a fiatalok és a kiegészítők között olyanok, akik megerősítették a helyüket, de olyanok is, akiknek még többet kell edzeni és erősíteni, de ezzel szerintem ők is tisztában vannak.
Sajnos nagyon nagy a különbség az első 10-12 és a második 10-12 játékosunk között. A franciáknak van legalább 30 kosarasa, akik NBA, vagy Euroliga szinten játszanak.
A bajnkság "elnyújtása" miatt is sokan kritizálták a magyar szövetséget, de a kapitány szerint az MKOSZ mindent megtesz a magyar kosárlabda és a válogatott sikeréért. A hosszúra nyúlt szezon (június 26-án zárult le az ötmeccses finálé) fő "okozója" a bajnok Falco volt, amelyik várakozáson felül szerepelt a Bajnokok Ligájában, ahol továbbjutott a csoportjából. A másik "okozó" pedig maga az MKOSZ, amelyik rendre biztosított egy-egy hét felkészülést a válogatott meccsek előtt.
"A FIBA rendszere most sajátos mederben zajlik, emiatt nem hiszem, hogy bárki bírálhatná az MKOSZ-t. Ez most egy ilyen szituáció volt, például ha Ferencz Csaba nem dob egy utolsó másodperces triplát, akkor most nem is beszélnénk ilyenekről. Tudom, hogy közelegnek a választások a szövetségnél, ezzel egyidejűleg pedig szaporodnak az új nicknevek is. Próbáljon mindenki feltöltődni, mindenkinek jó nyaralást, jó pihenést kívánok!
Sose legyen rosszabb év a magyar kosárlabdában, sose legyen rosszabb a magyar bajnokság, mint az elmúlt idényben.
Én nagyon jól vagyok, az orvosi leleteim extrák, ötször edzek hetente, úgyhogy valószínűleg még legalább öt évig dolgozni fogok. Hajrá magyarok!