A svédek agyonverték Izlandot, egy lépéssel közelebb az olimpiához a magyar válogatott

Göteborg, 2023. január 20. A svéd Lucas Pellas (k) gólt dob az izlandi Viktor Gísli Hallgrímssonnak a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének 2. fordulójában játszott Svédország - Izland mérkőzésen a göteborgi Scandinavium Arénában 2023. január 20-án. MTI/Kovács Tamás
A házigazda svéd férfi kézilabda-válogatott a lengyelekkel közös világbajnokság középdöntőjének második fordulójában többek között kapusuk, Andreas Palicka világklasszis teljesítményével 35-30-ra verte Izlandot. A svédek ezzel bejutottak a negyeddöntőbe, a mieink számára pedig megmaradt az esély ugyanerre.

A göterborgi mérkőzésen a svédek már az első félidőben is többször vezettek három góllal, a két nagy sztárjukat, Aron Palmarssont és Omar Ingi Magnússont nélkülöző izlandiak azonban tudtak fordítani. Szünetre azonban így is egy gólos hazai előnnyel mehettek a csapatok.

A második félidő elején aztán nagyon rákapcsoltak a svédek, pillanatok alatt kiépítettek egy stabil 4-5 gólos előnyt, amit a félidő közepén egyszer ugyan két gólra faragott Izland, de egyenlíteni nem tudtak Elissonék. Ebben főszerepet játszott a hazaiak világklasszis kapusa, Andreas Palicka, aki sorra védte az izlandi ziccereket, és végül 11 védésnél (39 százalék) állt meg.

A svéd győzelem azt jelenti, hogy a hazai csapat a vasárnapi utolsó forduló eredményétől függetlenül csoportját megnyerve már biztosan negyeddöntős. Másrészt azt is jelenti, hogy a magyar válogatott olimpiai álmai is megmaradtak: ha Mikler Rolandék vasárnap legyőzik a Zöld-foki Köztársaságot, a svédek pedig megverik Portugáliát, akkor a csoport második helyén a mieink jutnak a legjobb nyolc köz. Ez pedig azt jelentené, hogy jövő tavasszal a magyar válogatott is részt vehet az olimpiai pótkvalifikációs tornán. Hacsak nem nyeri meg a világbajnokságot...

Eredmény, világbajnokság, középdöntő, 2. forduló:
Svédország - Izland 35-30 (17-16)

A csoport állása: 1. (és már negyeddöntős) Svédország 8 pont, 2. Portugália 5 pont, 3. Izland 4 pont (128:121), 4. Magyarország 4 pont (106:117), 5. Brazília 3 pont, 6. Zöld-foki Köztársaság 0 pont

A vasárnapi program:
Magyarország - Zöld-foki Köztársaság 15.30 óra
Izland - Brazília 18 óra
Svédország - Portugália 20.30 óra

Amennyiben a magyarok és Izland is győz, úgy pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény számít, amit a 30-28-as magyar győzelem miatt a mieinknek kedvez.