Hollandia
Ausztria
21:002024. július 02.
Törökország
Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott 29-26-ra kikapott Franciaországtól a szkopjei világbajnokság vasárnapi döntőjében, így az U20-as korosztályban Magyarország története negyedik vb-ezüstérmét szerezte.

A junior magyar női kézilabda-válogatott veretlenül jutott el a szkopjei U20-as világbajnokság döntőjéig, ahol Franciaország volt az ellenfél. A finálé rendkívül fordulatosra sikerült, de végül a franciák háromgólos győzelmet arattak. A 2004-2005-ben született korosztály csapata, az ifjúságiak között Bohus Beáta, majd a juniorok között Szilágyi Zoltán szövetségi edző együttese ezzel az U17-es és U19-es Európa-bajnokságot nyert, az U18-as világbajnokságon bronz-, az U20-as vb-n pedig ezüstérmet szerzett – írta az mksz.hu.

női junior kézilabda-válogatott, kézilabda, Női U20-as világbajnokság
2001, 2003 és 2022 után ismét U20-as világbajnoki ezüstérmes a magyar női junior kézilabda-válogatott
Fotó: mksz.hu

Az elején egyik gárda sem tudott két gólnál többel elszakadni a másiktól, leginkább azért, mert a támadójáték kölcsönösen gyenge volt, s inkább a kemény védekezésben jeleskedtek a felek, illetve a magyar kapuban Zaj Klára bravúrt bravúrra halmozott. A második félidőt jobban indította a francia alakulat, amely 17-13-ra elhúzott,

a 47. percben azonban sikerült az egyenlítés (21-21), sőt vezetett is a magyar válogatott egy találattal, a franciák azonban fordítani tudtak, majd üres kapus gólokkal elléptek 26-24-re,

s innen már nem volt visszaút a magyar csapat számára – számolt be az MTI.

Eredmény, U20-as női kézilabda-világbajnokság, döntő:

Magyarország–Franciaország 26-29 (13-14)
a magyar gólszerzők: Faragó 6, Csíkos, Kovács 4-4, Varga 3, Gém, Szabó L., Farkas 2-2, Panyi, Kövér, Szabó A. 1-1