HUNMagyarország
20:35VízilabdaHungary-USA
Itt a vége: 36-32-re nyertek a svédek
2024.08.06. 17:17
70. perc: hetest lőhetünk és emberelőnybe kerülünk!
2024.08.06. 17:15
68. perc: 34-31 a svédek javára...
2024.08.06. 17:09
64. perc: két góllal vezetnek a svédek
2024.08.06. 16:57
60. perc: Az elődöntőbe jutásért támadunk!
2024.08.06. 16:55
57. perc 28-27 oda... de, jön Simon
2024.08.06. 16:53
57. perc: Emberhátrányba kerülünk
2024.08.06. 16:51
Simon Petra góljával vezetünk!
2024.08.06. 16:49
Készítsék be a nyugtatót, mert itt dráma lesz!
2024.08.06. 16:47
Szöllősi-Schatzl is gólt lő!
2024.08.06. 16:45
50. perc: 25-24-re vezetünk!
2024.08.06. 16:43
48. perc: magyar emberelőny
2024.08.06. 16:40
Böde-Bíró újabb bravúrja most hiába volt
2024.08.06. 16:39
46. perc: 24-23 a javunkra!
2024.08.06. 16:38
Vámos óriásit kapott
2024.08.06. 16:37
42. perc: megint a svédeknél az előny
2024.08.06. 16:32
40. perc: az első magyar emberelőny
2024.08.06. 16:30
38. perc: végre nálunk a vezetés!
2024.08.06. 16:29
36. perc: 18-18 az állás
2024.08.06. 16:02
24. perc: 14-12 a svédek javára
2024.08.06. 15:59
Könnyen szerzik a gólokat a svédek
2024.08.06. 15:56
Jöhet két perc emberhátrány
2024.08.06. 15:54
21. perc: 11-9-re vezetnek a svédek
Győri-Lukács is hozzászólt a meccshez
2024.08.06. 15:50
16. perc: kettővel vezetnek a svédek
2024.08.06. 15:47
Ezek most a kapusok percei
2024.08.06. 15:45
10. perc: 6-6 az állás, mindenre van válaszunk
Cikkünk folyamatosan frissül
Hatalmas esély előtt állt a magyar női kézilabda-válogatott, de Golovin Vlagyimir csapat a negyeddöntőben nem tudta legyőzni a svéd csapatot, pedig a rendes játékidő végén a kezünkben volt a továbbjutás. A hosszabbításban pedig már nem bírtunk a svédekkel, így hiába a nagyszerű játék, így a hatodik helyen végzett a magyar csapat.

Az olimpiai selejtezőben legyőzött svédek elleni újabb bravúr olyan siker lenne a magyar női kézilabda-válogatott számára, amilyenra bő másfél évitezede várnak a szurkolók: egy nagy világversenyen éremért léphetnének pályára a lányok. Kövesse velünk élőben a magyar-svéd meccset!

19:17
2024. augusztus 6.

A svédek lőttek még egy gólt, Bundsen védett még egy ziccert, így 36-32-re nyertek a svédek és ők jutottak be az elődöntőbe. A magyar csapat több mint nagyszerűen helytállt, és öt másodpercen múlt, hogy kiejtse Svédországot és éremért játszhasson az olimpián.

19:15

Klujber Katrin persze, hogy belövi, ez volt a 11. gólja, de már csak fél perc van hátra.

19:14

Egy kipattanóért vívott csatában Blohm elnyomta Klujbert, de aztán csak megszületett az első magyar gól, majd Kuczora is betalált.

19:12

A svéd kapus minden lövésünket védi, miközben Koppang 33-29-re növeli a svédek előnyét.

19:11

De ez most már tényleg baj, mert svéd góllal kezdődött a játékrész, így 32-29 a svédek a jávra, a másodpercek pedig rohannak, mint az őrült.

19:09

31-29-re vezetnek a svédek, ami azért még korántsem egy végzetes előny.

19:07

Hansson újabb góljával és Bundsen védéseivel 31-29 a svédek javára.

19:05

Simon Petra hibázik az első magyar támadás végén, a svédek szélsője bezzeg betalál, 30-29 oda.

18:59

Jesszus... ez mi volt... Koppang nyolc méterről bevágta, Simon lövését pedig blokkolták. Nagy levegő, és jöhet a hosszabbítás.

18:57

Már passzívnál Vámos Petre vitte be és be is lőtte, 29-28 ide! 15 másodperc van hátra.

18:55

Egy kihagyott helyzet után, ellépték a svédek, így Golovin úgy kérhet időt, hogy a győzelemért támadhat a magyar csapat 28-28-nál.

18:53

Mert Hagman belőtte a hetest, amit belülvédekezésért kaptak, de szerencsére van egy Simon Petránk, aki meg kiegyenlít.

18:51

Füzi-Tóvizi vágta földhöz Koppangot, de nyugalom, sok van még hátra.

18:49

Az 55. percben 27-26 ide, de jön Tyra Axnér, és megint egyenlít, 27-27.

18:47

Most éppen Linn Blohm egyenlít ki, 26-26 az állás.

18:45

Végre a miénk egy kipattanó, gól is lett belőle! 26-25 ide az 52. percben.

18:43

Füzi-Tóvizi Petra lőtte meg az első gólját, a svédek pedig mindjárt időt is kértek!

18:40

Thorleifsdóttir lökte fel Klujbert, majd Bundsen védte a magyar átlövő bombáját.

18:39

A magyar kapus kivédte Hagman lövését, de a kipattanót már bevágta a svéd szélső.

18:38

Böde-Bíró védését Klujber tizedik gólja teszi igazán értékessé!

18:37

Klujber Katrin már 9 gólnál, az meg már csak hab a tortán, hogy Jenny Carlsson két percre kiült.

18:32

Kiegészültek a svédek, és Hansson révén megint visszavették a vezetést. Golovin pedig időt kért.

18:30

Koppang játszotta túl, hogy Kuczora ellökte (egy kicsit el is lökte), ami után Klujber lőtt gólt, a svéd meg pihenhet két percet a kispadon.

18:29

Egy elbénázott svéd támadás után Győri-Lukács lőtt könnyű gólt, ezzel 20-19-re vezettünk, egészen addig, amíg a svédek 10 másodperc múlva ki nem egyenlítettek, sőt Hagman góljával a vezetést is visszavettek 20-21.

18:25

Hosszú idő után ismét döntetlen az állás Győri-Lukács Viktória szép góljának köszönhetően.

18:22

A 33. percben 18-17-nél az egyenlítésért támadhatunk!

18:21

A balszélső Hanson volt eredményes. Kuczora viszont hetest harcolt ki, amit Klujber lőtt be.

18:05

Mínusz négyről visszajöttünk a meccsbe, és, ha nem hibáznánk annyit támadásban és védekezésben is, akkor még szebb lenne a kép az eredményjelzőn.

18:03

A 28. perc végén Vámos hozza fel mínusz egyre a mieinket!

18:02

Most 15-11-ről kell visszakapaszkodni, de Vámos és a mindig megbízható csere, Simon Petra révén feljövünk 16-14-re. Sőt, ha Bundsen nem rúgja a tetőik Győri-Lukács labdáját, akkor már csak egy gól lenne a hátrányunk.

17:59

Vámos szép gólja után Győri-Lukács lőtt gólt gyorsindításból.

17:56

Most persze könnyű a dolguk, mert 5-en vagyunk védelemben, de ennél azért így is acélosabb védekezésre lenne szükség.

17:54

Papp Nikolettet küldték ki egy svéd fellökéséért.

17:54

Mínusz 4-ről kapaszkodtunk fel két szép góllal, Vámos és Klujbert talált be.

17:50

Ideje volt, mert a svédek már 9-6-ra vezettek. Ez volt a jobbszélsőnk első találata a meccsen, cserébe nagyon szép volt.

17:47

Ráadásul két könnyű góllal mentek el 8-6-ra, Golovin Vlagyimir rögtön időt is kért, hogy rendet tegyen a sorok között.

17:45

A magyar kapuban Böde-Bíró, míg a svéd háló előtt Bundsen remekel. Meg is állt a számláló 6-6-nál.

17:42

Most Koppang lövésére Klujber válaszolt, ő lett a meccs első három gólos játékosa, majd jött Kristin Thorleifsdóttir és Kuczora gólváltása, így tíz perc után 6-6 az állás.

17:38

Kimaradt magyar helyzet Böde-Bíró Blanka szép védése tartja meg a 3-2-es eredményt, amit aztán Klujber egyenlít ki hetesbő. A 8. percben az állás: 3-3.

17:35

Egy könnyű svéd gólra, Szöllősi-Schatzl válaszolt szintén gyorsan.

17:35

Klujber Katrin lövi, aki már 28 gólos az olimpián.

2024Párizsolimpia, 2024párizsiolimpia, Olimpia2024, OlimpiaPárizs, Párizs2024, 2024 Paris olympic games, Magyarország - Angola, MagyarországAngola, kézilabda, 3. forduló, 2024.07.30.
Klujber Katrin az olimpia legeredményesebb magyar játékosa
Fotó: Csudai Sándor - Origo / Csudai Sándor - Origo

17:33

Yamina Roberts lövi, majd klujber kapufája után szintén a svéd irányító-átlövő talál be.

17:31

Böd-Bíró Blanka a kapuban, Győri-Lukács, Klujber, Vámos, Kucora és Szöllősi-Schatzl a mezőnyben.

17:29

A női kézilabda-torna egyenes kieséses szakaszát már nem Párizsban, hanem Lille-ben játsszák, méghozzá a helyi focicsapat 26 ezer fősre szűkített óriási terében.

Pierre-Mauroy stadion, Lille
Így nézett ki a Pierre-Mauroy stadion a francia-német negyeddöntő kezdetén
Fotó: AFP

17:09

A kiváló beálló, Linn Blohm friss BL-győztes lett a Győri Audi ETO-val, míg Kristin Thorleifsdóttir a DVSC-vel jutott a legjobb nyolc közé a világ legerősebb kupasorozatában.

17:05

Az A jelű "skandináv csoportban" (a dánok, a norvégok és a svédek is ott voltak) mai ellenfelünk második helyen zárt, csak a dánoktól kapott ki 25-23. A mieink a B csoport 3. helyén léptek tovább.

17:03

17.30-kor kezdődik a magyar-svéd női kézilabda negyeddöntő! Ezúttal már nem Párizsban, hanem Lille-ben.