A Fradi hazai környezetben legyőzte az Európa-liga-döntős Bistrica együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, így a magyar csapat továbbra is hibátlan.

A Ferencváros női kézilabdacsapata már a szünetben nyolc góllal vezetett az Érd Arénában megrendezett Bajnokok Ligája-csoportmeccsen. Ezek után aztán a Kácsor Grétát is foglalkoztató román Gloria Bistrita-Nasaud zárkózni tudott, öt perccel a vége előtt már csak két találat volt a különbség, ennél szorosabb eredmény viszont már nem alakult ki.

Klujber Katrin, Ferencváros, kézilabda, Bajnokok Ligája
Klujber Katrin, a Ferencváros (j) és Danila So Delgado, a Gloria játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában játszott FTC-Rail Cargo Hungaria - Gloria Bistrita-Nasaud mérkőzésen az Érd Arénában 2024. október 5-én
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A szoros első negyedóra után 7-6-ról egy 5-0-s sorozattal tudott eltávolodni a házigazda, ekkorra állt össze igazán a védekezése, támadásban pedig többször is könnyed befejezésekkel volt eredményes. A szünetig még tovább

növelte előnyét a Ferencváros, pihenőre nyolcgólos különbségnél vonulhatott.

A fordulást követően megfelezte lemaradását a találatait ekkor sokkal könnyebben szerző román csapat (22-18), mivel a zöld-fehér védekezés nem működött. A szünet után nem tudta azt a hatékony kézilabdát játszani Allan Heine vezetőedző együttese, mint az első játékrészben, a vérszemet kapó vendégek pedig a 48. percben 26-23-ra feljöttek. A záró öt perc megkezdésekor már csak két góllal vezetett a budapesti együttes (29-27), a hajrában azonban jobban koncentrált, így

a BL-ben négy, valamennyi tétmérkőzést figyelembe véve pedig nyolc találkozó után is megőrizte százszázalékos mérlegét.

Andrea Lekic hét góllal vette ki a részét a Ferencváros győzelméből és lett a mérkőzés legeredményesebbje, a túloldalon hárman is hat találattal zártak, míg Kácsor egy góllal fejezte be a mérkőzést. Laura Glauser 13 védéssel járult hozzá a hazai sikerhez.