A magyarok vasárnap 15 órától Vantaaban, a finnek vendégeként folytatják szereplésüket a kvalifikációs sorozatban.
Eredmény, 1. forduló, 2. csoport:
Magyarország-Szlovákia 37-32 (15-12)
lövések/gólok: 52/37, illetve 50/32
gólok hétméteresből: 8/7, illetve 6/3
kiállítások: 10, illetve 8 perc
Magyarország: Bartucz - Fazekas 4, Ónodi-Jánoskúti 3, Sipos 1, Ligetvári, Bodó 4, Bóka 5, cserék: Imre 9, Rosta 7, Hanusz 2, Győri, Ancsin 2, Krakovszki Zs., Palasics, Szűcs
Az olimpikonok közül Mikler Roland, Lékai Máté és Ilic Zoran ezúttal nem tagja a keretnek, Bánhidi Bencét, Szita Zoltánt, Krakovszki Bencét és Nagy Benedeket pedig nem nevezték a mérkőzésre.
A csapat mindössze három edzéssel tudott készülni a meccsre, és ez, illetve a néhány alapember hiánya néha nyomot hagyott az összjátékon támadásban és védekezésben is. Bartucz László kapusbravúrjaira alapozva jól kezdtek a magyarok (5-1), majd jöttek a hibák, amiket kihasználva felzárkóztak mínusz egyre a szlovákok.
Amikor megint voltak védések Bartucztól, egy 5-1-es sorozattal újra el tudtak lépni az előző, januári Eb-n ötödik helyezett magyarok,
akik a szünetben 15-12-es előnyben voltak.
A második félidő elején újra a kezdőcsapat volt a pályán a hazaiaknál, a kapuban viszont Palasics Kristóf állt. A játék képe nem változott, a magyaroknak támadásban és védekezésben sem volt könnyű dolguk, nem tudtak megnyugtató előnyt kidolgozni, az öt gól volt a maximum.
Úgy tűnt, Chema Rodríguez szövetségi kapitány - tőle nem szokatlan módon - ezúttal sem akar időt kérni, de öt perccel a vége előtt kénytelen volt, mivel 31-29-re visszazárkóztak a szlovákok. A rövid eligazítás hatására új lendületet vett a csapat és a hajrát magabiztosan, hat góllal hozva nyert.
Imre Bence kilenc, Rosta Miklós hét góllal, Palasics Kristóf két, Bartucz László 11 védéssel vette ki részét a sikerből.
A túloldalon a Gyöngyösön játszó Martin Potisk és Simon Machac hat-hat alkalommal talált be, Teodor Paul hat, Marian Zernovic négy védéssel zárt.
A magyar válogatott öt vereség és négy döntetlen mellett 27. alkalommal győzte le a szlovákokat. A csoportok első és második helyezettjei, valamint a négy legjobb harmadik biztosítja majd helyét a 2026 januárjában sorra kerülő Európa-bajnokságon. A három rendező ország, Dánia, Norvégia és Svédország, valamint a címvédő Franciaország már biztos résztvevője a tornának.
További eredmény: Montenegró-Finnország 29-28 (16-15)