A két magyar sportolót egyformán a Bécsben élő, magyar származású ügyvéd, Eva Maria Barki képviseli. A háromfős bírói testületbe az atléták egy osztrák szakembert jelöltek, rajta kívül a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) és a CAS képviselője alkotja a grémiumot.
Molnár Zoltán szerint a CAS-nak egy héten belül kell bejelentenie döntését, amely kötelező érvényű a NOB-ra és a sportolókra nézve is, fellebbezésre nincs lehetőség. Az ügyvezető igazgató úgy véli, háromféle döntés képzelhető el: a CAS jóváhagyja a NOB határozatát, vagy megsemmisíti azt, esetleg új eljárást rendel el. Hozzátette: folyamatban lévő ügyről lévén szó a szabályok szerint a döntésig senki sem nyilatkozhat a meghallgatásról.
Fazekast elégtelen mintaadás, Annust utólagos mintavétel megtagadása miatt zárták ki az olimpiáról. A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöksége Fazekast egy évre tiltotta el, Annust felmentette. A CAS döntése kötelező érvényű a MASZ-ra nézve is.
Eva Maria Barki korábban azt mondta: Fazekas esetében azt kellett volna vizsgálni, hogy miért nem tudott elégséges mintát adni, az előírt 75 helyett csak 25 millilitert. Szerinte a szabályok kimondják: az elégtelen mintaadás csak akkor minősül vétségnek, ha "komoly indok nélkül" történik. Hozzátette: nagyon csodálkozik, hogy a magyar illetékesek nem tettek panaszt az "embertelen bánásmód" ellen, hiszen az ellenőrök "undorító módon" bántak Fazekassal.
Annus ügyében Barki hangsúlyozta, a versenyzőt személyesen kellett volna értesíteni, hogy ellenőrizni akarják. A kalapácsvető győzelme után két éjszakát az olimpiai faluban töltött, ekkor még minden rendben volt vele, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) csak Fazekas esete után kezdte keresni. Barki kiemelte: a szabályok szerint az ellenőröknek kell a sportoló tartózkodási helyére menniük, ott, ha kell, két órát várni, és ha ez kétszer megtörténik, csak az számít az ellenőrzés elmulasztásának.