Tomka Tivadar helyszíni jelentése Kantonból
Deák Bárdos Mihály az ukrán Csernelszkij ellen kezdett és győzött. Az első két percben kétszer megpörgette és 4:0-ra nyert, míg a másodikban egy pörgetés és egy mögékerülés hozta meg a sikert (3:0).
A második körben a koreai Szeok Kim Kvang következett, s Deák Bárdos ezúttal sem hibázott. Az első etapban a magyar óriás mögément, majd később megemelte ellenfelét (5:0), a második menetben már pörgetéssel is bővült a repertoár (3:0).
A 3. fordulóban az iráni Hashemzadez Masoud következett. Az első menetet Deák Bárdos hozta, miután az iránit pofozkodásért 1 ponttal büntették, aztán a magyar szép pörgetéssel növelte előnyét. (4:0), a második etapban taktikából jelesre vizsgázva a magyar birkózó nyerte a találkozót, és ezzel az elődöntőbe jutott.
A fináléba kerülésért a kubai Lopez Mijail már keményebb diónak bizonyult, a karibi fiú mindkét menetet megnyerte, így Deák Bárdos Mihály a délutáni programban a bronzéremért küzdhetett.
Ellenfele a török Guzel Ismail volt, aki idén Moszkvában megnyerte az Európa-bajnokságot. Az első menetben a török megbillentette Deák Bárdost, így 3:0-ra ő nyert, plusz érthetetlen módon meg is intették. A második 2 percben 1:1 lett az eredmény, és mivel a török szerezte az utolsó pontot, ő lett a bronzérmes, Deák Bárdos Mihály pedig az ötödik helyen zárta a világbajnokságot.
Deák Bárdos Mihály: "Éreztem ma a birkózást. A bronzmérkőzésen is csak hajszállal kaptam ki, pedig szerettem volna éremmel hazatérni a világbajnokságról."
Komáromi Tibor szövetségi kapitány: "Misi egész nap jól birkózótt, a bronzmérkőzésről annyit, hogy nem értem miért kellett meginteni őt, hiszen a török nem fogta össze a kezét parterállásnál. Megdicsérem a teljesítményéért, mert tényleg odatette magát minden mérkőzésen."
Wöller Gergőre először az Egyesült Arab Emirátusok színeiben induló Al Qubaisi Saeed várt, akit nagy fölénnyel vert meg. Az első menetben 3:0-t mutatott az eredményjelző, míg a másodikban 6:0-t, mert Wöller többször egymás utánban megpörgette riválisát. A japán Takacuka következett, aki azonban meglepte a magyar birkózót. Ráadásul miután a japán nem jutott be a döntőbe, Wöller ki is esett.
Csütörtökön a szabadfogásúak lépnek szőnyegre, 74 kilogrammban Hatos Gábor, aki a vietnámi Hoj Li Dujjal kezd, kétszeres Európa- és világbajnoki ezüstérmesünk, Ritter Árpád (84 kg) a török Serhat Balci ellen lép szőnyegre.
"Lehetett volna jobb a sorsolása a fiúknak, de ez van, ebből próbálnunk eredményeket elérnünk" - sommázta Gulyás István, a szabadfogásúak vezetőedzője.
Eredmények, kötöttfogás:
120 kg
világbajnok: Haszan Barojev (Oroszország)
2. Mijail Lopez (Kuba)
3. Szergej Arcjuhin (Fehéroroszország) és Ismail Güzel (Törökország)
5. Deák Bárdos Mihály (Magyarország)
szabadfogás:
55 kg
világbajnok: Radoszlav Velikov (Bulgária)
2. Besik Kuduhov (Oroszország)
3. Namig Abdulajev (Azerbajdzsán) és Samuel Hanson (Egyesült Államok)
60 kg
világbajnok: Sejed Mohammadi (Irán)
2. Mike Zadick (Egyesült Államok)
3. Takacuka Norijuki (Japán) és Mavlet Batirov (Oroszország)
...14. Wöller Gergő