Bonnban a küzdő felek a 12 játszmás párharc során két-két parti után kapnak pihenőnapot, az első partit október 14-én játsszák. Kivételt jelent, hogy a 11. összecsapásra október 29-én kerül sor, és szükség szerint 31-én küzdenek meg a 12. partiban. A játéknapok: október 14, 15, 17, 18, 20, 21, 23, 24, 26, 27, 29 és 31. 6-6 esetén négyjátszmás rapid rájátszás következne (25-25 perc és 10 másodperc lépésenként). Ha ez sem döntene, akkor 2 villámpartira kerülne sor (5-5 perc és 10 másodperc lépésenként.) 9-9-nél a "hirtelen halál" játszma döntene. Ennek szabályzatáról külön megegyezés dönt.
A nalcsiki női vb első fordulójának rájátszásán történt Socko-Foisor eset világított arra rá, hogy mennyire ostoba a szabály, amely megengedi az elméleti döntetlen állásban azt a megfogalmazást, hogy meg kell ítélni a nyerést időtúllépés esetén, amennyiben ez az ellenfél legbutább játéka esetén elérhető. (Huszár a huszár ellen, illetve különböző színű futók, rossz futó, stb.) Hosszú évtizedes pályafutásom során úgy gondoltam, hogy a sportszerűség felülírja az íróasztal mellett megszületett szabályokat, ma már a többség úgy gondolja, hogy szükség volt erre az esetre, ahol a döntésem rámutatott a döbbenetes hibára, és lehetőséget adott még a döntő előtti korrekcióra.
Az október 13-án megtartott sorsoláson az első partit világossal játszó nagymester a párharc második félidejében színt vált, a sötét bábukat vezeti a 7. játszmában. Az időkontroll a klasszikus: 2-2 óra az első 40 lépésre, majd 1-1 óra a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a játszma befejezéséig, de ekkor 30-30 másodperc lépésenkénti bónuszidő is áll a nagymesterek rendelkezésére.
A két szuperklasszis bemutatása, legérdekesebb játszmáinak gyújteménye előtt ismerkedjünk meg a sakkozás történetével. A nagyszerű játék az évszázadok során jelentős fejlődésen ment keresztül. A 64 kockán zajló háború az első sakk-könyveken, a figurák megváltozott menetmódján, az első nagyszabású tornákon, a kialakult világbajnoki rendszeren keresztül hódította meg a világot, hogy korunk legmodernebb technikája, a számítógépes programokon keresztül az internet is felfedezze a sakkot.