A MöSZ új vezetője közgazdasági egyetemet végzett Berlinben, banki, pénzügyi pályán dolgozott 17 éven át, 2005-től a gazdasági és közlekedési minisztérium EU-s fejlesztési forrásokért felelős helyettes államtitkáraként tevékenykedett, a 2006-os választásokat követően a GKM szakállamtitkára volt, tavaly szeptembertől pedig miniszterelnöki megbízottként a magyar kormány egyik legjelentősebb európai uniós, kutatási, tudományos, gazdaságfejlesztési kezdeményezésének az irányításával foglalkozik.
Az öttusa-szövetség elnöki pozíciójára egyedüli jelölt volt, a lehetséges 28 szavazatból 27-et kapott meg. A budapesti tisztújító közgyűlésen nem volt jelen, mivel éppen egy prágai nemzetközi konferencián vesz részt. A tagság egy bemutatkozó levélből ismerhette meg.
A MÖSZ-t tizenkét éven át irányító Császári Attila december elején jelezte, hogy újabb periódusra már nem pályázik a posztra. Döntését azzal indokolta, hogy az új versenyforma - a kombinált lövészet és futás - bevezetése miatt olyan összeütközésekbe került a nemzetközi szövetség (UIPM) elöljáróival, hogy a jövőben inkább kárára, mint hasznára lenne a hazai öttusasportnak.
A tisztújító közgyűlés előtt egy öttagú jelölő bizottság gyűjtötte össze a jelölteket, az elnök mellett egy általános alelnököt, illetve három további alelnököt, valamint hét elnökségi tagot, és felügyelő bizottságot választott a tagság a Magyar Sport Házában.
A szövetség általános alelnöke a korábbi világbajnok, jelenleg ügyvédként tevékenykedő Simóka Bea, további három alelnöke, az olimpiai, vb- és Eb-aranyérmes Mizsér Attila, Gyenesei István sportért is felelős önkormányzati miniszter, valamint a világ- és Európa-bajnok Hanzély Ákos lett.
Gyenesei személyesen nem volt jelen a szerdai közgyűlésen, de este az MTI-nek így reagált arra, hogy újra megválasztották alelnöknek: "Már miniszteri kinevezésem előtt a Magyar Öttusa Szövetség alelnöke voltam és az maradtam miniszterként is, az elmúlt hét hónapban, vagyis semmi nem változott. Megtisztelő, hogy erre a feladatra újra jelölést kaptam és megválasztottak. Mint a sportért felelős miniszter, csak a hasznomra válhat, hogy egy sportág frontvonalában szerzek napi, közvetlen tapasztalatokat. Ez a megbízatásom négy évre szól. Ezzel egyidőben lemondtam két másik szövetségben eddig viselt tisztségemről. Eskümnek megfelelően, ahogy eddig is, a jövőben is etikusan járok el. Számomra valamennyi sportág egyformán fontos."
Az elnökségbe még Csáder Dezső, Kállai Ákos, Deák Ferenc, Takács Péter, Tóth István, Hajdu László és Molnár Gábor került be. A szövetségi kapitányi, illetve a főtitkári posztról - utóbbiról 12 év után február végén távozik Pécsi Gábor - az új elnökség dönt majd.