"Az lett volna a korrekt, ha június 30-ig, a tisztújításig maradhatok. Véleményem szerint egyébként a sikertelen kvalifikációs sorozat után mindenkinek, az elnökségnek, a szakvezetőknek le kellett volna mondaniuk. Három héttel az olimpiai előtt tisztújítást tartani pedig értelmetlen, ezt áprilisban vagy az olimpia után, szeptemberben kellett volna megtartani" - fogalmazott Kovács Tamás.
"Határozott idejű szerződést csak fegyelmi okra hivatkozva lehet felmondani, de erről az én esetemben nem volt szó. A szövetség azzal érvel, hogy megszűnt a poszt. Én magam azért nem mondtam le, mert nem akartam egyedül elvinni a balhét, a sikertelenséghez ugyanis nagyon sokan hozzájárultak még" - tette hozzá a múlt kedden menesztett kapitány.
Kovács Tamás arról is beszélt, hogy rövid volt az idő, amit a kardozókkal tölthetett, az, hogy a férficsapat lemarad az olimpiáról, gyakorlatilag már tavaly ősszel, a cataniai világbajnokságon eldőlt: "A tavaszi utolsó két verseny, a padovai és a moszkvai már inkább csak a bundáról szólt."
A férfi kardválogatott hatodik lett a tavaly októberi vébén.
A londoni játékokra csupán négy vívónak - a tőröző Mohamed Aidának, a párbajtőröző Szász Emesének és Imre Gézának, valamint a kardozó Szilágyi Áronnak - sikerült kvótát szereznie.
Egy hosszabb időszakot értékelve a hazai vívósport történéseivel kapcsolatban Kovács Tamás hozzátette: "Ez az elnökség sokat tett azért, hogy szakmailag és morálisan ilyen mélységbe kerüljön a sportág és hogy olyan embereket, mint Gémesi György, Kulcsár Győző vagy én magam, eltávolítson a sportág vezetéséből."
Kovács Tamás 1980 és 2007 között főtitkári, szövetségi kapitányi és technikai igazgatói feladatokat látott el a vívószövetségben, majd a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója volt, mielőtt visszatért volna a víváshoz.
A tőrözőknek 2010 nyara, a párbajtőrözőknek pedig idén február óta nem volt szövetségi kapitányuk. Az irányítást vezetőedzők - Beliczay Sándor (férfi tőr), Solti Antal (női tőr) és Mincza-Nébald Ildikó (párbajtőr) - látják el.