A NOB csütörtökön jelentette be, hogy az ausztrál városban egyéni időfutamban elért harmadik helyét törli a versenyzőnek, és levelet írt neki, hogy szolgáltassa vissza a medált, erről pedig tájékoztatta amerikai tagszervezetét is.
A határozat értelmében ugyanakkor senki nem kapja meg a bronzérmet, azaz az eredetileg az orosz Vjacseszlav Jekimov, a német Jan Ullrich és az amerikai mögött negyedik helyen végzett spanyol Abraham Olano nem lép előre a rangsorban.
A NOB azért most törölte Armstrong eredményét, mert meg kellett várnia, hogy Armstrong fellebbez-e a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) döntése ellen, amellyel doppingolás miatt törölte 1998 után elért valamennyi eredményét.
Az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége az Armstrong-ügyben indított nyomozásának végén arra a megállapításra jutott, hogy Armstrong és volt klubja, a US Postal a sporttörténelem legkifinomultabb, legprofesszionálisabb és mostanáig a legsikeresebb doppingprogramját fejlesztette ki és működtette. A szervezet már augusztusban jelezte, hogy örökre eltiltja az amerikai kerekpárost, egyúttal megfosztja hét Tour de France-diadalától, majd októberben az UCI is hasonló szankciókat alkalmazott vele szemben, megfosztva őt az 1998 augusztusa óta elért összes eredményétől, így mind a hét Tour de France-diadalától.
Armstrong sajtóhírek szerint az Oprah Winfreynek adott interjújában, amelynek első része magyar idő szerint péntek hajnalban kerül adásba, elismerte, hogy pályafutása során tiltott szerekkel élt.