Az UCI jelezte, hogy az ügyben szorosan együttműködik a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökséggel (WADA) és a gyógyászati méltányosságot (TUE-engedély) kiadó nemzeti bizottsággal. Az elmúlt hetekben a Le Journal du Dimanche francia lap foglalkozott a témával, és értesülése szerint az illetékes hatóságok nem jártak el körültekintően, amikor megadták az engedélyt Froome-nak, hogy mellizom-gyulladására glükokortikoszteroidot - gyulladáscsökkentőt - használhasson.
Amint Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője elmondta: minden országban működik úgynevezett TUE-bizottság, amely megfelelő orvosi leletek és diagnózisok mellett kiadhat ilyen engedélyt. Ez a kezelések idejére mentességet biztosít tiltott listás szerek használatára. Így például ha a sportoló az adott időszakban fennakadna az ellenőrzésen, akkor sem büntetik, hiszen van engedélye.
"A lényeg, hogy a sportoló sérülés, betegség esetén megkapja a lehető legjobb gyógyszert, és ha ez tiltott szer lenne, akkor sem kell tartania büntetéstől. Ami még lényeges, hogy az idei év végéig a nemzeti TUE-bizottságok által kiadott engedélyeket a WADA TUE-bizottsága felülbírálhatja" - fogalmazott Tiszeker Ágnes.
Froome-nak a csapata, a Team Sky kérte meg a glükokortikoszteroidot az illetékes nemzeti TUE-bizottságtól, hogy mellizom-gyulladását megfelelően kezelje a romandiai körverseny előtt.
A brit bringás idén is nagy esélyese a Tour de France-nak, amelyre július 5. és 27. között kerül sor.