Minden tökéletes volt a 28 éves sportoló, Szvitacs Alexa életében, aki a Kecskeméti Spartacus kiváló játékosaként az első osztályban pingpongozott, és gyerekeket edzett. Egészen augusztusig élhetett ebben az idillben, aztán egyik napról a másikra tragikus gyorsasággal változott meg az élete.
„Otthon voltam, pihentem, amikor
egyszer csak rosszul lettem. Magas lázam volt, rázott a hideg, hányingerem volt.
Szerencsére ott volt a testvérem, és kihívta a mentőket” – emlékezett a Borsnak a szörnyű nyári estére Szvitacs Alexa, akit egy debreceni kórházba szállítottak. Később az intenzív osztályra került, és életmentő műtétet végeztek rajta.
Toxikus sokk szindróma alakult ki nálam, és ennek következtében a bal alkaromat és az összes lábujjamat amputálták. Több mint két hónapot töltöttem az intenzív osztályon,
majd megkezdődött a ma is folyó rehabilitációm” – folytatta a lapnak a sportolónő, aki – úgy tudni – vérmérgezést kapott.
Mindenki azt kérdezi tőle, hogy mi okozhatta a toxikus sokkot. Mivel még mind a mi napig vizsgálják a körülményeket, így pontos információval és részletekkel nem tudott szolgálni.
„Amikor kiderült, hogy amputálnak, azt mondtam a szüleimnek, hogy
semmi baj nincs, én paralimpikon szeretnék lenni!
Szerencsésnek érzem magam, hiszen tragikus vége is lehetett volna ennek a szörnyűségnek. A műtét után is csak az járt a fejemben, milyen hatalmas mázli, hogy a jobb kezem ép" – tette hozzá az asztaliteniszező, aki ha minden jól megy, még egy aprócska cukrot is magabiztosan tud majd megfogni a csonkra helyezett chipek segítségével, amiket az agya irányít majd.
Az amputálást követően több hónapos rehabilitációt jósoltak, mire újra lábra áll, de a hihetetlen életigenlése és
akaratereje ezt az időt három hétre faragta le, és bár még ma is gyógyul, a minap már újra asztalhoz állt.
Sportolótársai meglepetésként gyűjtést is szerveztek neki, hogy mielőbb művégtaghoz jusson, és folytathassa pingpongpályafutását.
„Az asztaliteniszezők közössége titokban összefogott, és szerveztek nekem egy eseményt, ami azért jött létre, hogy összejöjjön a pénz a protézisemre, ugyanis
robotkézre van szükségem, illetve műlábujjakra. Mindez tizenhatmillió forintba kerül, amihez sajnos segítség kell. Eddig majdnem négymillió forint gyűlt össze,
amit ezúton is szeretnék megköszönni” – érzékenyült el a sportoló, akinek egyetlen percre sem fordult meg a fejében, hogy feladja az álmait.