Klampár Tibor is elismerte, hogy a kínaiak más kategóriát képviselnek ebben a sportágban, de a régiek stílusa jobban tetszett neki, a mostaniaktól „annyira nincs elájulva", ahogy fogalmazott. A kérdésre, hogy mikor lehet újra világbajnoka a magyar asztalitenisznek, nem éppen optimistán válaszolt:
Azt én már nem fogom megélni...
A BVSC és a kínaiak közötti együttműködés létrejötte egyébként nem kis mértékben az immár egy éve a zuglóiaknál edzősködő kínai szakembernek, Fang Jannak köszönhető, ennek jegyében augusztusban majd a magyar klub ifjú növendékei közül látogatnak el néhányan Dalianba.
„A 70-es szám bűvöleténél maradva: éppen ennyi esztendeje, hogy Magyarország felvette a diplomáciai kapcsolatot a Kínai Népköztársasággal, és az a Daliani Egyetem is 70 éves, amely a budapesti Testnevelési Egyetemmel alakít ki szoros kooperációt, több sportágban is, de kiemelten az asztalitenisz vonatkozásában" – vette vissza a szót Herendi Iván.
A kínai fiatalok nem csupán erre a hétfői bemutatóra érkeztek Magyarországra, részt vesznek ugyanis a csütörtöktől szombatig tartó XXIV. Molnár János Emlékversenyen is.
Molnár János, a BVSC-Zugló asztalitenisz-szakosztályának egykori játékosa 1995-ben édesanyjával együtt tragikus körülmények között, 13 évesen vesztette életét, azóta minden évben megrendezik a nemzetközi fiú utánpótlás-viadalt. A kínai vendégek jelenléte mellett az esemény rangját emeli az is, hogy rekordnak számító 24 ország sportolói vesznek részt rajta, összesen 270-en.
Mindez az „asztalitenisz évében", hiszen a januári World Tour-verseny után Budapest áprilisban – 69 év után – felnőtt világbajnokság házigazdája lesz, és akkor még nem beszéltünk a júliusi veterán Európa-bajnokságról.