Az utolsó napon először Kiss Tamásnak drukkolhatott a hazai közönség a C1 1000 méter B-döntőjében. A magyar versenyző végig harcban állt az első három hely valamelyikéért, végül sikerült lehajráznia a sokáig vezető Ilja Stokalovot, de mindkettőjüket megelőzte Pavlo Altyuhov, így Kiss a második helyen ért célba.
Innentől kezdve minden magyar hajó A-döntőben volt érdekelt. Elsőként Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső szállt vízre C2 500 méteren, ami a páros fő száma, és szerepel az olimpiai programban. A kínai Hszü Si-hsziao - Szun Meng-ja páros kapta el legjobban a rajtot, Balláék tartották az iramukat. Féltávnál egy másodperc volt a különbség a két hajó között, és a magyar egység hiába indított komoly hajrát, a kínaiak nem fáradtak el, és megnyerték a világbajnoki címet. Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső ezüstérmet szerzett, emellett pedig két női kenus kvótát Magyarországnak a 2020-as olimpiára!
A következő döntőben Kozák Danuta jött női K1 500 méteren, óriási csatára volt kilátás a 200 világbajnokával, Lisa Carringtonnal. A címvédő rajtja finoman szólva sem sikerült jól, miközben Carrington kilőtt a gépből, és azonnal tekintélyes előnyre tett szert. Kozák próbált csökkenteni a start után összeszedett hátrányán, folyamatosan előzgette a riválisait, féltávnál már negyedik volt. 150-nel a vége előtt megindította a hajrát, elment a szerb Sztarovics mellett, és majdnem utolérte a fehérorosz Hudzenkát is, aki teljesen elfogyott a végére, de pont becsúszott másodikként.
Kozák Danuta így bronzérmet nyert, valamint egy női kajakos kvótát a magyaroknak. Nem mellesleg ez a hazai kajak-kenu sport 500. világbajnoki érme.
Pontban délben rajtolt el a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán, valamint párja, Gál Péter férfi K2 1000 méteren. A magyar duó elképesztő csatában jutott be a döntőbe, innentől kezdve a cél az olimpiai kvóta megkaparintása volt. A tegnapi nappal ellentétben a magyar egység nem kezdett őrült tempóban, szinte teljesen együtt haladt a mezőny, egyedül a németek tudtak elhúzni az elején. Kammererék 500 méternél a hatodik helyen lapátoltak, viszont kezdtek fáradni, az ausztrálok és az oroszok is elmentek mellettük, így végül a litvánokat megelőzve a nyolcadik helyen értek be, ez sajnos nem lett elég a tokiói kvótához.
Alig egy órával azután, hogy ezüstérmet szerzett 500 méteren, ismét a Balla-Takács kettősé volt a főszerep, ezúttal 200 méteren. Erről a távról elmondták, hogy azért szoktak indulni, hogy a rajtot és az első 200 métert gyakorolják 500-on, így az elvárások sem voltak magasak. A futam forgatókönyve hasonló volt, mint egy órával ezelőtt. A kínaiak (akik nem ugyanazok, mint akik 500-on nyertek, tehát ők nem voltak fáradtak) remekül rajtoltak, akárcsak a magyar hajó. Ez a két duó ellépett a mezőnytől, az ő különcsatájukká vált a verseny. A friss kínai páros azonban nem fáradt el, megnyerte a döntőt,
Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső párosa pedig másodikként ért be, újabb ezüstérmet szerevze.
Ez óriási dolog, hiszen ők már leeveztek egy órával korábban egy 500-as döntőt.
A férfi szóló kenusok sprintdöntőjével folytatódott a program, a négyes pályán Hajdu Jonatánnal. A párosban ezüstérmes versenyző jól rajtolt, aztán a címvédő fehérorosz Kozir, a litván Zustautas, valamint a grúz Nadiradze elhúzott. Végül a litván nyert, Hajdu pedig úgy ért célba, hogy a rendkívül szoros finisnél meg tudta előzni az iráni, a portugál és az olasz riválisát, így ötödik helyen végzett.
A sort Balaska Márk és Apagyi Levente kajakpárosa folytatta 200 méteren, izgalmas versenyre lehetett számítani. A magyarok rajtja nem sikerült jól, az oroszok viszont kilőttek. Néhány méterrel a mezőny előtt haladtak az egész versenyen, végül öt századdal megelőzték a lengyeleket. Mögöttük iszonyatosan szorosan ért be a többi hajó, a harmadik és a hatodik között 15 század döntött.
Szerencsére a magyar egységé volt a legjobb finis,
célfotó segítségével, néhány perc tanakodás után megszületett a hivatalos végeredmény: két századdal, szinte nem létező különbséggel sikerült megelőzni a németeket, így újabb érmet nyert a magyar válogatott.
Férfi C4 500 méteren a Korisánszky Dávid-Bakó Tamás-Sáfrán Mátyás-Mike Róbert négyesért szoríthattunk. Az orosz-német-fehérorosz hármas rögtön a táv elején elfoglalta az első három helyet, a mi hajónk az ukránnal és a spanyollal harcolt. Az ukrán kvartett tudott újítani, és a spanyolok is komolyan kapaszkodtak, őket végül sikerült 8 századdal megelőzniük Mikééknek, akik végül az ötödik helyen végeztek.
A világbajnokság utolsó előtti rövidtávú (tehát nem 5000 méteres) száma a női K4 500 méter volt, a négyes pályán Gazsó Dórával, Csipes Tamarával, Medveczky Erikával és Bodonyi Dórával. Négy éve nem kapott ki a női kajaknégyesünk ezen a távon, jó eredményre lehetett számítani. A rajt ehhez képest maximum közepes lett, az ötösön a fehéroroszok gyorsan elléptek. Aztán a magyar hajó komoly utazósebességre kapcsolt, sorra hagyta le az ellenfeleket, sőt, 250-nél már vezetett. A tribünök előtt már fülsiketítő zaj fogadta a lányokat, akik nem engedték ki a kezükből a győzelmet, és megszerezték a magyar csapat harmadik világbajnoki címét Szegeden! Ráadásul ez négy női kajakos kvótát is jelent a tokiói olimpiára!
A zárószám ugyanez a táv volt, csak a férfiaknál, a hajóban Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs és Kuli István ült. Az első hétben kellett végezni ahhoz, hogy újabb négy olimpiai kvóta jusson Magyarországnak. A németek és a spanyolok különversenyt vívtak az aranyéremért, de a magyar négyes is ott volt közvetlenül az élmezőny mögött. A befutó természetesen szorosan alakult, itt is 15 századon múlt a 3-6. hely sorsa.
A magyar srácok végül ötödikként végeztek, a portugálokat kettő századdal előzték meg, ez pedig négy olimpiai kvótát jelent a férfi kajakosoknak.
Ezzel nem ért véget a világbajnokság, hátra volt még a négy maratoni, 5000 méteres egyéni szám. A női kenusoknál Lakatos Zsanett az előkelő negyedik helyen ért célba 14 induló közül. Az ő eredményére is rátett egy lapáttal a 19 éves Adolf Balázs, aki a férfiaknál ugyanebben a versenyszámban második lett, bővítve a magyar csapat éremkollekcióját.
A női kajakosoknál a K4-gyel 500-on két órával korábban vb-címet nyerő Bodonyi Dóra indult 5000-en, és nagyon sokáig vezette a versenyt, bár ebben semmi meglepő nincs, hiszen 2017-ben már megnyerte ezt a számot. A kenusoktól eltérően itt végig szoros volt a verseny, 5 hajó is teljesen együtt haladt, ebből három maradt a célegyenesre.
Bodonyi az élre állt, és senkinek sem sikerült lehajráznia, így már kétszeres világbajnok ezen a távon, vasárnap pedig második aranyérmét nyerte.
Az ötnapos viadal zárószámában, férfi K1 5000 méteren Noé Zsombor képviselte a magyarokat, és 40 indulóból a kilencedik helyen ért célba.
A magyar kajak-kenu válogatott tehát a parakajakos Kiss Péter vb-címét is beleszámítva összesen hat arany-, négy ezüst-, és három bronzéremmel zárta a szegedi világbajnokságot.
Ezen kívül érdemes megjegyezni, hogy öt-öt női és férfi kajakos, valamint két női kenus kvótát szerzett a magyar csapat a tokiói olimpiára.