Három évvel ezelőtt a mai napon volt a rövidpályás gyorskorcsolyázók váltójának a döntője a phjongcshangi téli olimpián. Liu Shaolin Sándor már korábban a pontszerző ötödik helyen végzett a férfiak 500 méteres versenyében, mivel rajt-cél győzelmet aratott a B-döntőben.
A téli olimpia utolsó száma a férfiváltók 5000 méteres A döntője volt, ahol Liu Shaolin Sándor mellett Liu Shaoang, Knoch Viktor és Burján Csaba szerepelt még a magyar csapatban.
A magyar csapat már a verseny elején próbált az élre állni, de a dél-koreai csapat átvette a vezetést, majd később a kínaik kerültek az élre. A verseny féltávjánál a magyar csapat a harmadik helyen állt, a dél-koreai csapat kicsúszott. Az utolsó nyolc körnek a második helyen vágott neki a magyar váltó, de a remekül időzített váltásnak köszönhetően Liu Shaolin Sándor megszerezte az első helyet a magyar csapatnak.
Magyarország első aranyérmét szerezte meg a téli olimpiák történetében, ráadásul olimpiai csúcsot (6:31.971) jelentő idővel.
A korcsolyasport dicsőségfalán aranybetűs dátummá vált 2018. 02. 22., amikor a Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor alkotta rövidpályás gyorskorcsolyaváltó megszerezte Magyarország első téli olimpiai aranyérmét Pjongcsangban.
A történelmi teljesítmény előtt tisztelegve február 22-e a Magyar Korcsolyázás Napja lett.
Magyarország utoljára 1980-ban, Lake Placidben nyert érmet a téli olimpián, akkor a Regőczy Krisztina, Sallay András jégtánckettős lett második.
Összesen egy arany-, két ezüst- és négy bronzérmet szerzett Magyarország a téli olimpiák során.
A phjongcshangi téli olimpián a Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca összeállítású magyar női csapat a negyedik helyen végzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók váltójában. Liu Shaolin Sándor 500 és 1500 méteren az ötödik helyet szerezte meg. Jászapáti Petra hatodik helyen zárt az 1500 méteres versenyen.