A kétszeres olimpiai bajnok tornász, dr. Magyar Zoltán (a Magyar Tornaszövetség elnöke) szerint kapkodás és fejetlenség van a Magyar Olimpiai Bizottságban, amelynek vezetői csak rohannak előre, hogy megvalósíthassák az elképzeléseiket, miközben az a helyzet állt elő, hogy a MOB elnökségének négy tagja nem is szavazhat a közgyűléseken, mert nem tagja a MOB-nak. Dr. Magyar Zoltán a következőket mondta:
Én elég régóta munkálkodom a MOB-ban, hiszen Csanádi Árpád mellett is dolgoztam, aztán Schmitt Pál elnöksége idején, majd Borkai Zsolttal két ciklust végigcsináltam, és most is elnökségi tag vagyok, de elmondhatom, hogy velem elnök még úgy nem beszélt, mint néha Kulcsár Krisztián, aki személyes sértésként élte meg mindig, ha valamivel nem értettem egyet. Mi megbíztunk benne sokáig, folyamatosan megadtuk az esélyt, ám a bizalom mostanra elfogyott."
Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetemet működtető alapítvány elnöke, korábbi női és férfi kézilabda szövetségi kapitány sem tagja a jelenlegi MOB-nak, mert kitették onnan.
Egyfajta előremenekülésként Kulcsár Krisztián egy hirtelen ötlettől vezérelve most mégis visszatenné Mocsait a MOB tagjai közé, ám a neves szakember nem kér ebből: "Egy ilyen jelölés a MOB tagságára nagy megtiszteltetés, de a helyzet az, hogy velem nem egyeztetett senki – mondta a Nemzeti Sportnak Mocsai Lajos.
Csak olyan MOB-közgyűléshez és alapszabályhoz tudnám a nevem adni, amelyben hosszú távon garantált a testnevelőtanárok, az edzők és maga a Testnevelési Egyetem, a sporttudományok képviselőinek a helye, függetlenül a mindenkori elnök vagy elnökség preferenciáitól."
Az ügyről a leghosszabban a Magyar Úszó Szövetség elnöke, az 1980-as moszkvai olimpia bajnoka, Wladár Sándor nyilatkozott a sportnapilapnak. Wladár elmondta, hogy hónapok óta növekvő aggodalommal figyelik a MOB elnökének és apparátusának tevékenységét. "A Magyar Olimpiai Bizottság egyre inkább szakít korábbi értékeivel, hogy cserben hagyja partnereit, szövetségeseit. Mostanra eljutottunk odáig, hogy nem biztosítható a Magyar Olimpiai Bizottság, a magyar olimpiai mozgalom százhuszonhat esztendős hagyományaihoz méltó működés" - mondta a lapnak Wladár, aki további elképesztő részleteket is megosztott.
Így megtudhattuk, hogy a MOB apparátusa a tokiói olimpia előtt nem akarta felengedni a repülőgépre Selmeci Attilát, az olimpiai bajnok Milák Kristóf edzőjét. Wladár Sándor hozzátette: "Kulcsár Krisztián át akarta alakítani a MOB közgyűlését. Már eleve hamis alapról indított, hiszen az Olimpiai Chartára hivatkozott, márpedig a Nemzetközi Olimpiai Bizottság nemzeti hatáskörben hagyja a nemzeti olimpiai bizottságok közgyűlésének összetételét. Amikor megszavaztuk a közgyűlés létszámának csökkentését, még nem láthattuk a végrehajtás mikéntjének szabályozását, nem volt információnk a jelölőbizottság összetételéről, ahogyan arról sem, hogy kívülállókat szánnak a tagok soraiba.
Később Habsburg György jelölőbizottsági elnöki kinevezése is megrökönyödést keltett a tagokban, mindezt ráadásul az elnök október hatodikán, a Nemzeti gyásznapon jelentette be – ekkor vált egyértelművé, hogy az elnök a Magyar Olimpiai Bizottságot egyre inkább valamiféle cégként kezeli, amelyet ő irányít szinte teljhatalommal, jól fizetett, főállású vezetőként, s amikor a cég jövőjéről kell dönteni, nincs szükség az elnökségre, a tradíciókra, az elköteleződésre, csak külső és független szakértőkre az objektivitás jegyében."
A Magyar Olimpiai Bizottság december 30-án, csütörtökön tart rendkívüli közgyűlést. Már abban az esetben, ha Kulcsár Krisztián nem mond le addig.