Az MTSZ tájékoztatása szerint az elnökség szavazásán vált hivatalossá, hogy a 35 éves sportdiplomata, korábbi világ- és Európa-bajnoki bronzérmes triatlonversenyzőt jelölik az elnöki posztra az októberi tisztújításon. Emellett két magyar szakember is bekerülhet a nemzetközi szervezet bizottságaiba, Varga Bélát a technikai bizottság, míg Gályász Andrást az orvosi bizottság tagjai közé jelöli a hazai szövetség.
Tóth Tamás nyolc éve tagja a TRI sportolói bizottságának, valamint 2018 óta a testület vezetője, és ezáltal a TRI elnökségének tagja.
"Az évek során volt alkalmam mélyen megismerni a nemzetközi sportvilág működését, és abban is tapasztalatot szereztem,
hogyan lehet hatékony együttműködést kialakítani a különböző érdekelt felekkel, legyen szó szponzori tárgyalásokról, munkacsoportokról vagy a Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal való kapcsolatunkról.
Hiszem, hogy a proaktív gondolkodásmód és az innováció nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy olyan stratégiákat dolgozzunk ki, amelyek hosszú távon biztosítják a sportolók és a Nemzetközi Triatlon Szövetség sikerét" - hangsúlyozta Tóth Tamás a hazai szövetség közleményében.
Az elmúlt években sokan elismerően beszéltek arról a munkáról, amit Tóth Tamás a sportolói bizottság tagjaként, majd elnökeként végzett, hiszen kétszeres olimpikonként és korábbi profi versenyzőként jól ismeri a triatlon minden szépségét és nehézségét
- mondta Kindl Gábor, a magyar szövetség elnöke, majd hozzátette, hogy tudomásuk szerint a leköszönő spanyol elnökasszony is lehetséges utódjának tartja a magyar jelöltet. Kindl azt is kiemelte, hogy hatalmas sportdiplomáciai siker lenne, és nagyban segítené a triatlon hazai fejlődését is, ha a magyar szakember vezethetné a nemzetközi szervezetet.
A TRI hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint T
óth Tamás mellett további hét jelentkező van az elnöki posztra, amelyet az elmúlt 16 évben a spanyol Marisol Casado töltött be, ám ő nem jelölteti magát újra.
A választást a tervek szerint október 21-én tartják a TRI spanyolországi tisztújító kongresszusán.
A triatlonversenyek az augusztus 11-én véget ért párizsi olimpia leglátványosabb eseményei lehettek volna, ehelyett azonban - elsősorban az úszásra kijelölt Szajna botrányos minősége miatt - szinte csak a botrányok miatt került be a hírekbe.