A lelátóról ugyanis széles ívben berepült valami, ami pontosan fejbe találta a bírót, aki odakapott a tarkójához, és a kezével valami folyadékot észlelt, ami piros volt.
Mielőtt azonban bárki is valami rosszra gondolna, nem vérről volt szó, hanem - ketchupról! A tárgy, ami pontosan nyakszirten találta Durkint, ugyanis nem más volt, mint egy hotdog. A tiltakozás eme formájának, azaz a bedobálásnak egyébként nagy hagyománya van Angliában, nézzünk néhány emlékezetes esetet.
1981 januárjában például a két liverpooli klub, az Everton FC és a Liverpool FC mérkőzött szintén az FA-kupában. Az Everton győztes találatának szerzője gólja után a szurkolók elé rohant, hogy ünnepeltesse magát. A bökkenő csupán az volt, hogy rossz helyre szaladt, mert éppen a Vörösök szektora előtt állt meg. Az ellenfél szurkolói sem voltak restek, az éppen kezük ügyébe eső húsos pitékkel kezdték bombázni a figyelmetlen támadót.
A Newcastle United szurkolói is kitettek magukért 1986 márciusában, amikor a Tottenham Hotspur látogatott hozzájuk. A londoni klubban játszott akkoriban az egykori newcastle-i kedvenc, Chris Waddle, akit virslizáporral fogadtak. Az ok: Waddle egykor hentesként dolgozott.
A Newcastle fanatikusai Paul Gascoigne-nal is hasonlóan akartak elbánni, amikor a középpályás hozzájuk látogatott, ugyancsak a Tottenham színeiben. Őt Mars-csokikkal árasztották el, de ez esetben Gazza kifogott rajtuk. Az örök bohém ugyanis összeszedte a finomságokat, majd egyenként jóízűen elmajszolta őket.