A fő problémát az jelentette a besanconiaknál, hogy a helyi önkormányzat megvonta a klub támogatását (ismerős helyzet), és a klubnak így nem volt elég pénze ahhoz, hogy biztosítsa a negyedosztályban való indulást. A segítség pedig meglehetősen váratlan forrásból érkezett: az elnök, Claude Courgey irodájában megjelent egy idős úriember, és egy 70 000 euróról szóló csekket adott át a sportvezetőnek.
"Nem egy gazdag emberről van szó, hanem egy 60 esztendős tanárról, aki már legalább 15 éve nem járt ki a meccseinkre, de rendszeresen figyelemmel követte az eredményeinket, és a korosztályos csapatok találkozóit időnként azért megnézte. Mint kiderült, az évek óta befizetett életbiztosítását áldozta fel a klub megmentése érdekében" - nyilatkozta Courgey, aki természetesen azonnal kijelentette, hogy nem fogadhatja el a pénzt.
Az adományozó azonban ragaszkodott az elképzeléséhez, így a csekket az egyesület széfjében helyezték el, és lehet, hogy szükség esetén mégiscsak felhasználják majd. Az elnök mindenesetre nagyon meghatódott a gesztuson: "Az adományozó cselekedete mindannyiunkat emlékeztetett arra, hogy milyen nagy felelősség a miénk."
Angliában két vasúti kalauz viszont nem nagyon foglalkozott a felelősséggel a Bajnokok Ligája döntője alatt, hiszen a jegyek ellenőrzése helyett a finálét hallgatták a rádióban. Mark McMillant és Ray Prentice-t egy inspektor fülelte le, amint az Old Roan állomáson a jegyirodában a meccs eredményét próbálják megtudni, ahelyett, hogy az utasokat ellenőriznék.
A két kalauzt egyaránt menesztették, ami a szakszervezetnek nem nagyon tetszett. "A vasúttársaság a BL-döntő előtt arra biztatta a dolgozóit, hogy vigyenek rádiót magukkal a munkába, és ennek ellenére most kirúgnak két olyan munkatársat, akik belehallgattak a közvetítésbe" - mondta a szakszervezet elnöke, Bob Crow.