A még 1881-ben alapított egyesület sokáig egy volt a rengeteg kis angol klub közül, és ez a helyzet a hetvenes évek közepén változott meg, amikor az akkor már világhírű énekes, Elton John megvette a Watford FC-t, a kispadra pedig az a Graham Taylor került, aki aztán a harmadosztályból az élvonal dobogójára vezette a csapatot, olyan focistákkal, mint Luther Blissett vagy John Barnes. Az "aranykor" 1988-ig tartott, és azóta a Darazsak lifteznek az első és a második vonal között, hol az egyikben, hol a másikban töltve el hosszabb-rövidebb időt.
A nyári feljutás hatalmas meglepetésnek számított Angliában, mert az egyesület a 2004-2005-ös pontvadászatban kis híján kiesett a másodosztályból, ráadásul a vezetőség menesztette a népszerű trénert, Ray Lweingtont, a helyére pedig azt az Andy Boothroydot nevezte ki, akinek semmilyen tapasztalata nem volt vezetőedzőként - korábban a Norwich City, a West Bromwich Albion és a Leeds United utánpótlásánál dolgozott. A szakvezető azonban gyorsan elnyerte a drukkerek kegyeit azzal, hogy feljutatta a gárdát a legjobbak közé: a rájátszás döntőjében éppen korábbi klubját, a Leeds Unitedet győzték le.
Érdekes módon Boothroyd a szezon előtt kijelentette: véleménye szerint gárdája nem hogy elkerüli majd a kiesést a Premier League-ben, de a középmezőnyben fog szerepelni. Nem tudni, mire alapozta ezt a vélekedést, de tény, hogy a legutóbbi pontvadászat előtt is szinte ő volt az egyetlen, aki úgy vélte: a Watford harcban lehet a feljutásért. Akkor igaza volt, most azonban úgy tűnik, hogy kicsit túlbecsülte együttes erejét. Már a nyári igazolások is jelezték, hogy a Darazsak elsősorban azokra a focistákra számítanak, akikkel kiharcolták a feljutást, hiszen a holtszezonban "mindössze" öten érkeztek a gárdához. Közülük kettő labdarúgó közvetlenül a Premier League-ből érkezett: a Charlton Athletic rutinos védőjét, Chris Powellt ingyen szerezték meg, a Wigan Athletic középpályása, Damien Francis viszont 2,2 millió euróba került. Nála is drágább volt a Queen's Park Rangers védője, Danny Shittu, akiért 2,4 millió eurót adtak ki, a klubhoz visszatérő, watfordi nevelésű Tommy Smith pedig 750 ezer eurót kóstált. A legmeglepőbb azonban a fiatal magyar csatár, Priskin Tamás leigazolása volt: a húszesztendős győri támadó próbajátékon szerepelt a Watfordnál, és teljesítménye elnyerte Boothroyd mester tetszését, aminek köszönhetően az ETO másfélmillió eurónak megfelelő összeget kasszírozhatott érte.
Priskin rögtön az első fordulóban bemutatkozhatott a Premier League-ben, Darius Henderson helyére cserélték be az utolsó tíz percre az Everton FC ellen, majd a második játéknapon Hameur Bouazzát váltotta az utolsó negyedórában. A szakvezető a támadósorban a Henderson-Marlon King duónak szavazott bizalmat, ami érthető is volt, elvégre ez a két labdarúgó ontotta a gólokat a legutóbbi idényben, más kérdés, hogy a legjobbak között már nem ment nekik ilyen jól. King ráadásul a nyolcadik fordulót követően súlyos térdsérülést szenvedett, és ebben az idényben már aligha léphet pályára - Priskin mégsem tudott bekerülni a csapatba, azóta mindössze egyszer vetették be.
Pedig a Watford támadó részlege pocsékul teljesít, elvégre a Darazsak szerezték (a West Ham Uniteddel holtversenyben) a legkevesebb gólt a Premier League-ben, 18 mérkőzésen mindössze 11 alkalommal találtak be. Henderson annak ellenére stabil kezdő, hogy még egyszer sem volt eredményes, és Boothroyd rendre a fiatal Ashley Youngot tolja fel mellé a csatársorba, akire nem is lehet panasz, elvégre ő már négyszer talált be. De játszott már csatárt Bouazza, sőt, a középhátvéd Shittu is - miközben Priskin ott kuporgott a kispadon. A watfordi fanatikusok egy része nem is érti, hogy Boothroyd miért nem ad lehetőséget a magyar ifjoncnak, mások viszont úgy vélik, hogy Priskin játéka nem nagyon illik bele a klub stílusába, amelyben az előrevágott labdák, a hosszú felívelések dominálnak. Tény, hogy Priskin nem a klasszikus angol középcsatár prototípusa, és sokak szerint túlságosan is statikusan focizik, ami a Premier League-ben valóban nem hatásos - ezzel együtt egy próbát megérne.
Ehelyett a klub valószínűleg csatárt fog igazolni a télen, és az angol lapok naponta más játékossal hozzák kapcsolatba a Darazsakat. Csak felsorolásként: Heidar Helgusont, David Healy-t, Collins Johnt, David Nugentet, Ade Akinbiyit, Alan Smitht, Carlton Cole-t és Nathan Elingtont is megemlítették már a Watforddal kapcsolatban, bár konkrétumot senki sem említett. Annyi bizonyos, hogy az algériai születésű, francia útlevéllel rendelkező Rafik Djebbour próbajátékon járt a Vicerage Roadon, de a görög Atromitosz támadójától már el is köszöntek, jelenleg pedig a lengyel Marek Saganowskit teszteli a klub - ha megfelel, fél évre kölcsönveszik a francia ES Troyes-tól.
Egyelőre mindenesetre elég valószínűnek látszik, hogy a karácsonyt a Watford az utolsó helyen tölti (december 23-án a Liverpool vendége lesz a gárda, a Boxing Dayen, azaz december 26-án pedig az Arsenal FC látogat a Darazsakhoz), márpedig a Premier League történetében eddig mindössze egyszer fordult elő, hogy a Karácsonykor az utolsó helyen álló együttes ben tudott maradni. Ezt a bravúrt a 2004-2005-ös idényben a West Bromwich Albion hajtotta végre, Gera Zoltánnal a soraiban - lehet, hogy Boothroydnak már csak a babona kedvéért is több lehetőséget kellene adnia Priskinnek...