Akad olyan, az MLS-szel foglalkozó honlap, amelynek nyitóoldalán egy "Beckham-watch" látható, amely visszaszámolja a napokat az angol futballista érkezéséig. A bajnokság április 7-i rajtján ezen a számlálón a 91-es szám áll majd, kijelenthető tehát, hogy Beckham csak a pontvadászat közben csatlakozik a Los Angeles Galaxy keretéhez.
A középpályás számára nem lesz egyszerű feladat azonnal kiemelkedő teljesítményt produkálni - a csapatba való beilleszkedéshez biztos időre lesz szüksége. A pályán kívül persze alighanem minden Beckhamről szól majd, így sokkal többen fognak figyelni az MLS-re, ami a liga vezetői szerint pozitív hatásnak számít.
Mi azért koncentráljunk magára a labdarúgásra, mert azért az sem olyan rossz arrafelé. Ami Beckham egyesületét, a Los Angeles Galaxyt illeti, a gárda tavaly még a rájátszásba sem jutott be (pedig az alapszakasz után a 12 együttesből ez csak néggyel fordult elő), aminél még az angol világsztár nélkül is jobb eredményt kellene elérni - vele pedig már az ezüstérem is csalódást jelentene. Főleg, hogy a keretben ott van a legjobb amerikai játékosnak tartott Landon Donovan is, a csapat edzője pedig az a kanadai Frank Yallop, akit a legjobb szakembernek tartanak az MLS-ben.
A Nyugati konferenciában a Galaxy legnagyobb vetélytársa a bajnoki címvédő Houston Dynamos lehet, amelynek kerete szinte alig változott a tavalyi diadal óta: a kanadai középpályás, Adam Serioux a Dallasba igazolt, John Michael Hayden pedig az egyetemi bajnokságból érkezett. Ám míg egy évvel korábban a houstoniakat senki sem vette komolyan, most már ők a favoritok, ami nagyobb terhet jelent a számukra - arról nem is beszélve, hogy a nyáron több focistájuk is hiányozni fog a Gold Cup miatt, ami éppen a gárda legnagyobb erejét, a csapategységet és az összeszokottságot csökkentheti.
A Dynamo tavaly az alapszakaszban csak második lett nyugaton, megelőzte az FC Dallas, amely a rájátszásban aztán rögtön a negyeddöntőben elvérzett. A texasi klubnál a keret alaposan kicserélődött a 2006-os évhez képest, olyan kulcsemberek mentek el, mint a finn Simo Valakari, az ír Ronnie O'Brien, vagy az amerikai Richard Mulrooney és Greg Vanney. Az új szerzemények a Houstonból leigazolt Serioux kivételével pedig csupa fiatal tehetségek, mint a kolumbiai Juan Carlos Toja és az elsőként draftolt Anthony Wallace.
A kispadon is új tréner ül majd Steve Morrow személyében, aki várhatóan több lehetőséget ad a tavaly a kispadot koptatott focistáknak. És a dallasiak már azt is megtanulták, hogy nem az alapszakaszban, hanem a rájátszásban kell villogni... A szintén nyugaton szereplő Chivas USA (amely a mexikói Guadalajara "testvércsapata") ugyancsak a fiatal focistákban bízik, megtámogatva pár olyan öreg rókával, mint a válogatottsági világcsúcsot tartó mexikói Claudio Suárez vagy az amerikai Ante Razov.
Itt a legnagyobb kérdés az, hogy a szövetségi kapitánynak kinevezett Bob Bradleyt pótló egykori kiváló futballista, Preki képes lesz-e első vezetőedzői feladatát ellátni - neki ugyanis az eddigi összes tapasztalata a kispadon az, hogy egy évig Bradley asszisztenseként dolgozott. A Real Salt Lake tavaly lemaradt a playoffról, ám idén már a soraiban tudhatja a szupertehetségként kezelt, és még mindig csak 18 esztendős Freddy Adut, aki eddig nem sokat mutatott a felnőttek között. A ghánai származású támadó mindenesetre nagyon fogadkozik, és a hírek szerint Salt Lake-ben kevesebb védőfeladatot kap majd, mint előző klubjában, a Washington DC Unitedben.
Freddy Adu (balra) a DC United szerelését a Salt Lake-ére cserélte
A Nyugati konferenciát a Colorado Rapids teszi teljessé, amely tavaly elődöntőt játszott, és a csapat a holtszezonban jó néhány rutinos labdarúgóval erősített, akikre máshol nem tartottak igényt, így fokozott bennük a bizonyítási vágy. A kapus Zach Thornton, a védő Greg Vanney és Brandon Prideaux valamennyien ebbe a kategóriába tartoznak - az együttes sikere viszont azon áll vagy bukik, hogy a kiváló képességekkel rendelkező, ám azokat csak ritkán érvényesítő támadó, Clint Mathis ezúttal melyik arcát mutatja.
Keleten tavaly az MLS történetének legsikeresebb klubja, a négyszeres bajnok Washington DC United nyerte az alapszakaszt, hogy aztán a bajnoki elődöntőt elbukja. A holtszezonban edzőcsere történt a gárdánál, és a lengyel Piotr Nowakot Tom Soehn váltotta, aki immár nem számíthat Freddy Adura, Alecko Eskandarianra és az argentin Matías Donnetre, viszont a támadó részlegbe két brazil és egy nigériai labdarúgó is érkezett. Közülük egyelőre a hondurasi Olimpiától megvett Luciano Emilio tűnik a legígéretesebbnek, a másik brazilnak eddig csak a neve tűnik jónak - ugyanúgy Frednek hívják, mint az Olympique Lyon csatárát.
A washingtoniakat mindenesetre a bajnokság legnagyobb esélyesei közé sorolják, és az alapszakaszból való továbbjutás kötelező feladat a gárda számára. Utóbbi a tavalyi bajnoki döntőt büntetőkkel elbukott New England Revolutionről is elmondható, amely lassan kiérdemli az "örök második" cimkét, hiszen nem csak 2006-ban, de 2005-ben és 2002-ben is ezüstérmes lett.
A csapat támadó részlegéből a válogatott Clint Dempsey az angol Fulham FC-be, José Cancela pedig a liga új klubjába, a Toronto FC-be távozott, és az ő pótlásuk nem lesz egyszerű feladat, de a klub drukkerei nagyon bíznak a fiatal Andy Dormanben, a már tavaly is sok gólt szerzett Taylor Twellmanban, illetve abban, hogy a rutinos Pat Noonan még egyszer összekapja magát.
Míg az MLS elődjében, az NASL-ben a Cosmos volt a legsikeresebb klub, addigi a jelenlegi ligában New York sohasem tudott bajnokságot nyerni. Egészen a tavalyi esztendőig a város csapata MetroStars néven futott, az előző szezon közben azonban felvette a New York Red Bull nevet - mivel a fő tulajdonos az energiaital-cég lett.
Az egyesület nagy reményekkel vág neki a szezonnak, köszönhetően annak, hogy a kispadra a volt szövetségi kapitányt, Bruce Arenát szerződtette, illetve a veterán középpályást, Claudio Reynát is sikerült hazacsábítania Angliából - de a Premier League-ből jött a holland kapus, Ronald Waterreus is. A jelek szerint New Yorkban továbbra is az Európát megjárt "sztárokban" bíznak - pedig korábban Lothar Matthäus vagy Youri Djorkaeff sem tudta sikerre vezetni a csapatot.
A Chicago Fire is egy jól ismert futballistával erősített: leigazolta a veterán mexikói támadót, Cuauhtémoc Blancót, amire már csak azért is szükség volt, mert az együttes két legeredményesebb csatára, Andy Herron és Nate Jaqua egyaránt távozott. Ráadásul Blanco személye növelheti a nézőszámot, és a kedvéért a stadionba kilátogató "latinók" még fergetegesebbé tehetik a hangulatot a Soldier Fielden - amely már így is az egyik legjobb szurkolótáborral rendelkező aréna volt az MLS-ben.
Cuauhtémoc Blanco óriási rutinjával sokat segíthet a Chicagón
A tavaly az alapszakasz két legrosszabb együttesének bizonyult gárdától most sem várnak sokat: a Kansas City Wizards lényegében ugyanazzal a csapattal vág neki a bajnokságnak, amellyel 2006-ban leszerepelt - jobban mondva még gyengébbel, mert a válogatott csatár, Josh Wolff Európába igazolt -, míg a Columbus Crew papíron fejlődni látszik (különösen a Chicagóból igazolt Herron lehet nagy erősítés), de várhatóan ez is kevés lesz a playoffba kerüléshez.
A liga új klubja, a Toronto FC (amely az első kanadai egyesület az MLS-ben) amolyan sötét lónak számít: a csapat részben a többi amerikai klubtól szerzett játékosokat (így kapta meg Eskandariant, O'Brient, Mulrooneyt, vagy Cancelát), részben pedig külföldről igazolt. A magyar Czvitkovics Péterre nem tartottak igényt, de a Norwich Citytől jött Carl Robinsonra, a sunderlandi Andy Welshre, vagy a Németországból visszatérő amerikai csatárra, Conner Caseyre igen.