Megalázó, 6-1-es verést mért a Manchester City a városi rivális Unitedre annak otthonában. Jonathan Evans kiállításáig csak 1-0-ra vezetett a City, majd szinte tökéletes futballal szedte ízekre az emberhátrányban is támadni próbáló hazaiakat. Az utolsó fél órában öt gólt rámolt be Roberto Mancini együttese a bajnoknak, így már öt ponttal vezeti a tabellát.

Premier League, 9. forduló:
Manchester United - Manchester City 1-6 (0-1)
Manchester, Old Trafford
v.: Mark Clattenburg
MU: De Gea - Smalling, Ferdinand, Evans, Evra - Nani (Chicharito, 65.), Fletcher, Anderson (Jones, 65.) - Young, Rooney, Welbeck.
ManCity: Hart - Richards, Kompany, Lescott, Clichy - Y. Touré, Barry, Milner (Kolarov, 89.), Silva - Balotelli (Dzeko, 70.), Agüero (Nasri, 76.).
gól: Fletcher (81.), illetve Balotelli (22. és 60.), Agüero (69.), Dzeko (90. és 92.), David Silva (91.)
sárga lap: Anderson (62.), Evra (67.), Smalling (79.), Welbeck (83.), illetve Balotelli (23.), Kompany (41.), Dzeko (75.), Richards (86.)
piros lap: Evans (47., MU)

A házigazda United az első félidőben képtelen volt áttörni a City jól megszervezett védelmét, a vendégek viszont egy formás támadás végén megszerezték a vezetést: Milner begurításából Balotelli laza mozdulattal lőtte ki a bal alsó sarkot. A találatnál az olasz a meze alatt levő "Miért mindig én?" feliratot villantotta a kamerába, amivel akár arra is utalhatott, hogy a City utolsó öt tétmeccsén rendre gólt szerzett, de arra is, hogy a sajtóban rendre botrányos figurának állítják be. A MU részéről egyetlen komolyabb helyzetet jegyezhettünk fel, ennél azonban Evans hét méterre a kaputól képtelen volt eltalálni Rooney labdáját.

A második félidőben jóval nagyobb bajt okozott a 23 éves angol védő, amikor utolsó emberként lerántotta az őt megkerülő Balotellit. A mutatvány előbb piros lapot eredményezett, és ez később nagyban hozzájárult a United teljes összeomlásához. A City az emberelőnyt zseniális futballal használta ki, és főleg a jobbszélen vezetett élményszámba menő támadásokat. Az egyik ilyen akció végén Milner második gólpasszát is kiosztotta, és újra Balotelli volt eredményes, aki ezúttal nem húzta fel mezét. A City kibontakozását segítette, hogy a hazaiak emberhátrányuk ellenére is támadásban maradtak. Egy újabb látványos jobb oldali támadást Agüero fejezett be góllal, így a 69. percben eldőlni látszott a meccs.

A folyamatosan próbálkozó MU a hajrá kezdeténél Fletcher felső sarkos helyezett lövésével szépített, Ferguson gárdájának azonban nem adatott meg, hogy tisztes vereséggel zárja a derbit. A ráadás perceiben ugyanis a csereként beállt Dzeko duplázott, és Silva is betalált, így a United történelmi vereségbe szaladt bele az Old Traffordon, ami egyben az angol foci erőviszonyainak átrendeződését is jelzi.

Hét gól kevesebb mint négy percben:

"Ez volt a legszörnyűbb napunk" - mondta a lefújás után Sir Alex Ferguson, az MU vezetőedzője. "Számomra ez egész karrierem legrosszabb eredménye, ha jól emlékszem, játékosként sem kaptam ki soha 6-1-re. A kiállítás megpecsételte a sorsunkat, az volt a halálos lövés. Hiba volt, hogy még 1-4 után is támadni próbáltunk, akkor már egyszerűen hagyni kellett volna."

Az éllovas City ezzel ötpontosra növelte előnyét a tabellán városi riválisával szemben.

De Roberto Mancini csapatának segített a játéknap londoni derbije is, a QPR ugyanis nagy meglepetésre legyőzte a szintén aranyesélyes, 2010-ben bajnok Chelsea-t.

A Chelsea Bosingwa és Drogba korai kiállítása miatt az egész második félidőben kilenc emberrel küzdött. A Rangers középpályása, Buzsáky Ákos a cserepadról nézte végig az összecsapást.