Maruzsi László elmondta: várhatóan szombaton kapják meg az eredményt, saját találmányának továbbjutásában az eddig elvégzett tesztek alapján bízik.
Az IFAB angliai ülésén a tagok kézhez kapják annak a nyolc tesztelt rendszernek az eredményeit - köztük Maruzsi Lászlóét is -, amelyek abban segítenék a játékvezetőt, hogy jelzést kapjanak, ha a labda túlhaladt a gólvonalon. Vélhetően a vizsgált szisztémák tekintetében arról is döntenek, hogy melyeket tesztelik tovább márciustól a második körben.
A testület legkorábban július másodikán, a nyári Európa-bajnokság döntője utáni napon hozhat végleges döntést a technikai segítség bevezetéséről.
Az 1886-ban alapított, nyolcfős IFAB tagságának felét - 1913 óta - a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség adja, a másik négy szakértő pedig Angliát, Skóciát, Észak-Írországot és Walest képviseli. A szabályok megváltoztatásához a voksok 75 százaléka szükséges. A Grál-lovagoknak is nevezett testület az elmúlt években mindig a technikai újítások bevezetése ellen voksolt.
A hétvégi tanácskozás előtt a jordán Ali herceg, a FIFA egyik alelnöke jelezte: ő tart attól, hogy ezek az új találmányok alááshatják a játékvezetők tekintélyét.
A FIFA elsőszámú irányítója, Joseph Blatter viszont péntek délután arra biztatta az IFAB tagjait, hogy tegyenek egy lépést előre. "Nem akarjuk, hogy ismét megtörténjen az, ami a legutóbbi világbajnokságon" - utalt a svájci sportvezető Frank Lampard meg nem adott góljára.
Az angol válogatott középpályása a németek elleni nyolcaddöntős összecsapáson úgy találta el a felső lécet, hogy onnan a labda jól láthatóan, bőven a gólvonal mögé hullott, de az asszisztens nem jelezte a találatot, a játékvezető pedig továbbot intett. "Belehalnék, ha még egyszer hasonló eset fordulna elő világbajnokságon" - tette hozzá Blatter.