0

Hét gól, Messi-tripla a legdurvább Clásicón

176738959 Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (R) celebrates after scoring during the Spanish league "Clasico" football match Real Madrid CF vs FC Barcelona at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on March 23, 2014.   AFP PHOTO / DANI POZO
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (R) celebrates after scoring during the Spanish league "Clasico" football match Real Madrid CF vs FC Barcelona at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on March 23, 2014. AFP PHOTO / DANI POZO
Szenzációs iramot, rengeteg feszültséget és szép gólokat hozott a soros Real Madrid-Barcelona párbaj. A vendégek vezettek, a hazaiak fordítottak, de Messi egyenlített, majd újabb Real-vezetés után a Barca fordított, így lett 3-4 a végeredmény. Ramost kiállították, a nevető harmadik a tabella élére ugró Atlético Madrid lett.

Primera División, 29. forduló:
Real Madrid-Barcelona 3-4 (2-2)- élő közvetítés
Madrid, Bernabéu-stadion, Játékvezető:Undiano Mallenco
Real Madrid: Diego Lopez - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Modric (Morata, 90.) - Di María (Isco, 85.), C. Ronaldo, Bale - Benzema (Varane, 66.)
Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Fábregas (A. Sánchez, 78.) - Neymar (Pedro, 69.), Iniesta, Messi
gól: Benzema (20., 24.), Ronaldo (55., 11-es), illetve Iniesta (7.), Messi (42. és 65., 11-es, 84., 11-es)
piros lap: Ramos (63.)
sárga lap: Di María (35.), Pepe (43.), Fábregas (43.), Busquets (66.), Xabi Alonso (85.), C. Ronaldo (86.), Modric (88.)

Évek óta először a Barcelonán volt nagyobb nyomás a Real Madrid elleni csúcsrangadó előtt: győzelmi kényszerben léptek pályára a játékosai Madridban, azzal a tudattal, hogy egy vereséggel szinte biztosan elbukják a bajnoki címet.

Több egyéni rekord is megdöntésre várt, Víctor Valdés a 28. Clásicóján lépett pályára, egyetlen kapus sem jutott korábban idáig, de Cristiano Ronaldo és Lionel Messi sem maradhat ki: a portugál egy góllal megelőzhette Puskás Ferencet a Real örök góllövőlistáján (242-242), az argentin pedig szintén egy góllal Alfredo Di Stéfanót a Clásicók hasonló listáján (18-18).

És ne feledkezzünk meg az Atlético Madridról sem, amely pár órával a meccs előtt 2-0-ra verte a Betist, ezzel a Clásico előtt így nézett ki a tabella: 1. Atlético 70 pont, 2. Real 70, 3. Barcelona 66.

Elképesztő iramban kezdtek a csapatok, mindkét kapu előtt voltak helyzetek, de Andrés Iniesta be is lőtte a magáét, a labda a lécről vágódott Diego Lopez kapujába. A Di María-Benzema kettős viszont nagyon veszélyesen játszott, fordított is négy perc alatt a félidő felénél, Javier Mascherano mindkét gól előtt nagyot hibázott. Ám mielőtt hátradőlhetett volna a Real, a szünet előtt Messi egy remek kombináció végén egyenlített (2-2), ezzel maga mögött hagyta Di Stefanót.

Messi gólöröme a félidő végén Forrás: AFP/Dani Pozo

Bár fordulás után a Barca kezdett erősebben, az addig nem sokat mutató Ronaldo magához tért, szólóba kezdett, Dani Alves akasztotta, ezzel kiharcolt egy 11-est - bár a szabálytalanság a vonalon kívül történt. Ronaldo nem hibázott, bevágta a büntetőt, ezzel maga mögött hagyta Puskást. Percekkel később Sergio Ramos buktatta a kiugró Neymart, piros lapot kapott, a jogos büntetőt pedig Messi gólra váltotta (3-3) - ezzel második lett a spanyol bajnokság örök góllövőlistáján (Telmo Zarra 251, Messi 235, Hugo Sánchez 234).

Amikor még mindent szépnek talált Ronaldo Forrás: AFP/Gerard Julien

Tíz emberrel védekezésre kényszerült a Real Madrid, próbálkozott is a Barca, de sokáig - Dani Alves kapufáját leszámítva - nem járt közel a vezetés visszaszerzéséhez. Aztán egy újabb védelmi megingás eldöntötte a három pontot: Xabi Alonso lábbal, Carvajal kézzel taszította Iniestát, Messi ezért ismét a mészpontra állíthatta a labdát, melyet fel is küldött a bal felsőbe (3-4). Ez volt a harmadik 11-es a meccsen, mind közül a legegyértelműbb. A hátralévő pár percben már semmi érdemleges nem történt.

A Barca tehát megragadta az utolsó esélyt, és visszaszállt a bajnoki címért vívott küzdelembe. A Real Madrid zsinórban 31 veretlen meccs után kapott ki, a sorozatot ősszel, a Barcelona elleni 2-1-es vereség után kezdte. A Real csak magának köszönheti, ha elbukja a bajnoki címet: nem tudott rangadót nyerni az Atlético (0-1, 2-2), és a Barca (1-2, 3-4) ellen sem. A tabellán éppen az egymás elleni eredmény miatt vezet az Atlético Madrid a jobb gólkülönbségű Real Madrid helyett.

Messi viszont megdicsőült: már 21 gólos a Clásicókon, ő az első, aki Barca-játékosként triplázott a Bernabeuban, és már Telmo Zarra spanyol bajnoki gólrekordja sincs beláthatatlanul messze tőle.