A 23 éves csatárról elmondhatjuk, hogy megdolgozott a sikerért, és azért, hogy a klubja most 100 millió eurós kivásárlási árral hozza a frászt a kérőkre. Az Arsenal 65 milliós ajánlatát gondolkodás nélkül utasította el a Torino. „Sokkal többet ér annál, mint amit az angolok ajánlottak érte” – jelentette ki ellentmondást nem tűrően Gianluca Petrachi, a Torino elnöke, akivel – legyen bármilyen gólerős is Belotti – azért nem sokan értenek egyet (azt már csak zárójelben jegyezzük meg, hogy a londoniak úgy tudják, ők nem tettek ilyen ajánlatot a csatárért).
Belotti az előző szezonban 37 bajnoki mérkőzésen 12 gólt szerzett, ami elég volt ahhoz, hogy megjegyezzék a nevét a sportbarátok. Az idei szezonban azonban féltávnál, 17 mérkőzés után 14 góllal második a góllövőlistán (a 15 gólos Mauro Icardi mögött), ezzel a produkcióval pedig már nem csak a Serie A, hanem az európai foci krémjében is helyet követelt magának. Ami az indulás nehézségeihez képest igen szép teljesítmény.
Ifistaként az élvonalbeli Atalanta gondolkodás nélkül eltanácsolta, így kötött ki a harmadosztályú AlbionLeffe csapatánál, ahol még 2012-ben is 1000 néző előtt kergette a labdát. „Minden évben ő volt az utolsó játékos, akivel szerződést hosszabbítottak” – idézi a csatár édesapját a Yahoo Sports.
2013-ban egy osztállyal feljebb lépett, és aláírt a Serie B-ben szereplő, pénzzel nem túl jól álló Palermóhoz. „Belementem, hogy 400 ezer euróval kevesebb legyen a fizetésem, mint amiben előzetesen megegyeztünk – mondta Belotti. – Tudtam, hogy nincs sok pénzük, főleg nem egy harmadosztályból érkező játékosra.
Ezt befektetésnek tekintettem a jövőbe.”
A Palermóval az első szezonja végén fel is jutott az élvonalba, majd 2015 nyarán már 7,5 millió euróért elvitte a Torino – nem csak Belottinak volt jó befektetés Szicíliába szerződni. „Szeretek keményen dolgozni – mondta Belotti. – Apám azt mondta, ha nem úgy jössz le a pályáról, hogy teljesen el vagy készülve az erőddel, akkor nem tettél meg mindent a csapatodért.”
Munkamorálja üzenet volt azoknak a csapattársainak, akikkel együtt játszott az AlbionLeffében, és akik azt mondták, soha nem tudnák őt elképzelni az élvonalban.
Olyan, mintha egy letűnt korból ragadt volna itt
– mondta Belottiról az edzője, Sinisa Mihajlovic. – Azért melózik, hogy annyi pénzt tudjon keresni, hogy a szüleinek ne kelljen többé dolgozniuk.”
Jól halad az ügyben, akárki is viszi el Torinóból – mert biztos, hogy valaki elviszi, ha nem is 100 millió euróért –, nem aprópénzért fog aláírni.
Kergeti a kakast
Belotti minden gólját a védjegyévé váló, tarajat imitáló mozdulatokkal ünnepli, aminek két üzenete van. Egyrészt jó barátjának, Juri Gallónak (a vezetéknév jelentése: „kakas") szól, másrészt pedig az őt kritizálóknak üzen: attól, hogy válogatott focista lett, még nem felejtette, hogy gyerekként a tyúkokat kergette a nagybátyja farmján.