Bronzérem
6

NB I: gálázott a Diósgyőr, az újonc otthonában botlott a Videoton

DVTK, Vasas
A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 12. fordulójának szombat délutáni mérkőzései sok érdekességet tartogattak. A Haladás mindössze 16 éves játékosa, Kiss Tamás a hetedik NB I-es meccsén szerezte meg az első élvonalbeli gólját, ám a szombathelyi csapat így is kikapott a bajnoki címvédő Honvéd ellen (1-2), a DVTK kiütötte (5-0) a Vasast, a Videoton meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott az újonc Balmazújváros otthonában, míg a Debrecen Mezőkövesden nyert 2-0-ra, így sorozatban a hetedik meccsén maradt veretlen.

Balmazújváros-Videoton 1-1

A listavezető Videoton 1-1-es döntetlent játszott a sereghajtó Balmazújváros otthonában. A két csapat a nyitófordulóbeli összecsapása Felcsúton ugyanezzel az eredménnyel ért véget. A Balmazújváros immár nyolc forduló óta nyeretlen az élvonalban.

A várakozásoknak megfelelően a listavezető fehérváriak birtokolták többet a labdát az első félidőben, és

korán vezetést is szereztek. Ennek ellenére összességében a hazaiak dolgozták ki a veszélyesebb helyzeteket, s megérdemelten egyenlítettek a szünet előtt.

A Videoton támadója, Marko Scepovic örül a góljának a Balmazújváros otthonában Forrás: vidi.hu

Szinte rögtön a fordulás után

egy hatalmas helyzetet puskázott el a Balmazújváros - a gólszerző Andric lőtt fölé -, majd újfent a hazaiak előtt adódott nagy lehetőség.

Ezt követően újra a fehérváriak kerültek fölénybe, de nem tudtak komoly gólhelyzetet kialakítani. A hajrában sem született újabb találat, így akárcsak a nyitófordulóban, most is 1-1-re végeztek a felek.

Diósgyőri VTK-Vasas 5-0

A Diósgyőr 5-0-ra nyert a Vasas ellen Debrecenben. A hatékonyan futballozó DVTK az előző négy összecsapásán nem tudott pontot szerezni, így rossz sorozatot szakított meg szombati fölényes győzelmével.

Lendületesen kezdett a Diósgyőr - Ugrai Rolandot már ekkor nehezen tartották a Vasas védői -, és

szűk negyedóra elteltével megszerezte a vezetést a hazai csapat.

Ezután a fővárosiak többször próbálkoztak támadásvezetéssel, de gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Folyamatos játék nem igazán alakult ki, a mérkőzés a taktikusan játszó DVTK elképzelése szerint alakult.

A diósgyőri Ioannidis Nikolaos (b), Karan Dejan (b2) és Busai Attila (j), valamint az angyalföldi Kulcsár Tamás a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - VasasFC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2017. október 14-én Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Még inkább így volt ez a szünet után, amikor

Ugrai két ellentámadást góllal fejezett be.

A Vasas ezután meddő mezőnyfölényben játszott, ám a hazaiak támadásai rendre veszélyt jelentettek, és

ezekből további kettő még eredményes is volt.

A bajnokságban hullámzóan szereplő Vasas játéka a második 45 percre szétesett, így a Diósgyőr megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Haladás-Honvéd FC 1-2

A címvédő Budapest Honvéd 2-1-re nyert a Szombathelyi Swietelsky-Haladás vendégeként. A címvédő fővárosiak már a hetedik percben a hálóba találtak,

de Holender Filip gólját les miatt nem adta meg a játékvezető.

Változatos volt az első félidő, eleinte a kispestiek támadtak többet, majd kiegyenlítetté vált a játék.

Közvetlenül a szünet előtt vezetést szereztek a vendégek: Devecseri Szilárd buktatta Gazdag Dánielt a tizenhatoson belül,

a büntetőt Eppel Márton értékesítette.

Az 57. percben Kiss Tamás óriási góljával egyenlítettek a szombathelyiek.

A mindössze 16 éves játékis a hetedik NB I-es meccsén szerezte meg az első élvonalbeli gólját a Haladásban.

Majd a hajrában Eppel Márton hasonló távolságból, 15 méterről volt eredményes (1-2),

és ezzel beállította a végeredményt. A kispestiek három vereség és két döntetlen után nyertek ismét bajnoki meccset.

Mezőkövesd-Debreceni VSC 0-2

Folytatta jó sorozatát a Debrecen, amely szombaton Mezőkövesden nyert 2-0-ra. Herczeg András vezetőedző együttese nagyszerű formában játszik hetek óta,

a mostani volt sorozatban a hetedik meccse, amelyen veretlen maradt.

Hullámzó volt a játék az első félidőben, előbb a vendégeknek voltak nagy lehetőségei, majd a hazaiak vették át a kezdeményezést.

Gólt aztán a játékrész közepén a debreceniek szereztek,

s ugyan a szünetig akár növelhették volna előnyüket, az állás már nem változott a lefújásig.

A második játékrészben a Mezőkövesd fokozatosan átvette az irányítást. A hazaiak mentek előre, mindent megtettek az egyenlítésért, ám több nagy helyzetet is elhibáztak. A hajrában ez megbosszulta magát, amikor

Ferenczi János középre passzolt labdájából Bódi Ádám eldöntötte a három pont sorsát.

Újpest-Paks 0-0

Az Újpest FC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Paksi FC csapatával. A két együttes az első fordulóban Pakson sem bírt egymással (2-2), az

Újpest hatodik hazai bajnoki mérkőzésén negyedszer játszott döntetlent a szezonban.

Budapest, 2017. október 14. A paksi Szabó János (j, elöl) és az újpesti Nwobodo Obinna (k) az OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott Újpest FC-Paksi FC mérkőzésen a budapesti Szusza Ferenc Stadionban 2017. október 14-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

A kezdés után az Újpest bizonyult aktívabbnak, de az első félidő közepétől a paksiak átvették az irányítást, veszélyes gólhelyzetet azonban egyik félnek sem sikerült kialakítania. A fordulást követően ismét a házigazdák akarata érvényesült, elsősorban a csereként beállt Zsótér Donát vezetésével váltak lendületessé és veszélyessé az újpesti akciók. A paksi kapuban Verpecz Istvánnak többször akadt dolga, a meccs végén viszont

a tolnaiak is megnyerhették volna az összecsapást: a 91. percben a paksiak bal oldali szabadrúgása után a léc kétszer segítette ki az Újpestet.