Szerdán este az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában az éllovas Manchester City 1-0-ra győzött a Newcastle United vendégeként, ezzel Pep Guardiola csapata zsinórban 18. bajnokiját nyerte meg a Premier League-ben.

Ahogy az várható volt, City dominált az első félidőben.

Pep Guardiola játékosai 83%-ban birtokolták a labdát, és 359 passzt hajtottak végre,

bár a vezetést csak a 31. percben szerezték meg. A karmester Kevin De Bruyne védelem mögé betett labdájára a mélységből induló Rahem Sterlng érkezett, és kapásból a bal alsó sarokba belsőzött.

Raheem Sterling bombaformában futballozott az őszi szezonban Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

Az angol válogatott támadó a 17. gólját szerezte az őszi szezonban. Az angol játékosok közül csak a Tottenham csatára, Harry Kane termelt többet, aki Alan Shearer Premier League-rekordját is megdöntötte.

A fordulás után sem változott a játék képe. A Manchester City eldugta a labdát a Newcastle elől. Rafa Benítez csapata csak elvétve jutott el a City kapujáig. A 70. percben a kapura lövések aránya 3-20 volt a vendégek javára, de több gól már nem született a mérkőzésen.

Győzelmével a Manchester City zsinórban 18. bajnoki mérkőzését nyerte meg

– ráadásul zsinórban 11. idegenbeli meccsét nyerte meg a bajnokságban, amellyel beállította a Chelsea 2008-as rekordját -, és 15 pont előnnyel vezeti a tabellát a Manchester United előtt.

A Newcastle United a 15. helyen áll a Premier League-ben, de csak egy pont választja el a kiesőzónától.