Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának rangadóján az éllovas Liverpool már a 11. percben hátrányba került az Arsenal ellen, de a mesterhármast szerző Robert Firminónak köszönhetően öt perc alatt megfordította a mérkőzést, és végül 5-1-re győzött az Anfield Roadon.

A Liverpool remek formában várhatta a mérkőzést: a Premier League-ben egyedüliként volt még veretlen, kilenc hazai mérkőzéséből nyolcat megnyert. Az észak-londoniaknak az utóbbi években nem sikerült legyőzniük a liverpooliakat: legutóbb 2015 áprilisában diadalmaskodtak ellenük – azóta négy döntetlen és három vereség a mérlegük –, vendégként 2012 szeptemberében.

Jürgen Klopp csapata letámadással kezdte a mérkőzést, az első helyzet azonban az Arsenal előtt adódott. A kilencedik percben Alissonnak kellett szögletre tolnia Alex Iwobi távoli lövését.

Egy perccel később viszont nagy meglepetésre megszerezték a vezetést a vendégek.

Egy gyors támadás végén Iwobi középre lőtt labdájára Ainsley Maitland-Niles érkezett a hosszú oldalon, és az üres kapuba lőtt.

Ainsley Maitland-Niles korai góljánál még úgy tűnt, vérbeli rangadó lesz az Anfielden Forrás: AFP/Paul Ellis

Jürgen Klopp csapata nem roppant össze a bekapott góltól, a Liverpool egyenlítése viszont demoralizálta az Arsenalt. A 14. percben a felszabadítani készülő Stephan Lichtsteiner fenékbe rúgta a csapattársát, Shkodran Mustafit, a labda így visszapattant a kapu irányába, becsapva ezzel a tehetetlen Bernd Lenót, az érkező Roberto Firminónak pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia.

Két perccel később ismét a Liverpool brazil csatára volt a főszereplő, de ezúttal szerencsés helyett szépségdíjas gólt lőtt.

Az uruguayi Lucas Torreira labdavesztése után megindult az Arsenal kapuja felé, kicselezte Mustafit és Papasztathópuloszt, majd 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

Roberto Firmino bolondot csinált az Arsenal komplett védelméből Forrás: AFP/Paul Ellis

Firmino első és második gólja között pontosan 90 másodperc telt el. A brazil támadó 2015 nyarán szerződött Liverpoolba, azóta nyolc gólt szerzett az Arsenal ellen a Premier League-ben. Ennél többet – kilencet – csak a Liverpool legendás csatára, Robbie Fowler lőtt az Ágyúsoknak.

A 32. percben újabb szépségdíjas gólt szerzett az éllovas.

Andrew Robertson felívelt labdáját Mohamed Szalah passzolta a középen érkező Sadio Mané elé, akinek öt méterről már csak az üres kapuba kellett belsőznie.

Az első félidő hosszabbításában eldőlt a mérkőzés. Szalah jobbról betört a tizenhatoson belülre, az őt üldöző Papasztathópulosz pedig csak szabálytalanul tudta megállítani, így Michael Oliver játékvezető büntetőt ítélet. A labda mögé Szalah állt oda, és nagy erővel a kapu közepébe bombázta.

Mohamed Szalah ezúttal is főszerepet játszott a Liverpool gálaelőadásában Forrás: AFP/Paul Ellis

Az egyiptomi támadónak a 2018-as naptári évben ez volt 10. mérkőzése, amikor góllal és gólpasszal segítette a csapatát. Ennél jobb statisztikája csak Neymarnak van, akinek 11 ilyen meccse volt.

A háromgólos előny ellenére a Liverpool olyan elszántsággal kezdte a második félidőt, mintha 0-0 lenne az állás. Két perc alatt Mané és Szalah is ziccerbe került, de egyikük sem tudott túljárni Leno eszén.

A 63. percben újabb Pool-ziccer maradt ki.

Szalah sarokkal hozta helyzetbe Fabinhót, akinek a közeli lövését Leno kitornázta a bal alsó sarokból. Nagyon azonban nem kellett keseregniük a hazai drukkereknek, mert egy perccel később az arsenalos Sead Kolasinac ártalmatlan szituációban a büntetőterületen belül fellökte Jordan Hendersont, így jöhetett az újabb büntető, amit Szalah helyett ezúttal Firmino váltott gólra, hogy meglegyen a mesterhármasa.

Roberto Firminónak az Arsenal a kedvenc ellenfele a Premier League-ben Forrás: AFP/Paul Ellis

Firmino ezzel a harmadik brazil játékos lett, aki mesterhármast szerzett a Premier League történetében. Korábban erre csak Robinho volt képes a Manchester City játékosaként, és Alfonos Alves a Middlesbrough színeiben.

A mérkőzés végén az Arsenal láthatóan már csak arra hajtott, hogy kihúzza újabb bekapott gól nélkül, míg a Liverpool is visszavett a tempóból, így az utolsó percekben már egyik csapat sem alakított ki ziccereket. Győzelmével a Liverpool kilenc pontra növelte előnyét a második helyen álló Tottenham Hotspur előtt, és továbbra is veretlen a Premier League-ben. Az Arsenal az ötödik a tabellán, és már 30 bekapott gólnál jár a bajnokságban.