A FIFA közleményében azt írta, mindig is kiállt a sportág világszintű egységessége mellett, és "a korábbi heves vitákban részt vevő feleket" arra szólítja fel, "hogy folytassanak nyugodt, konstruktív és kiegyensúlyozott párbeszédet" a futball érdekében, a szolidaritás és a fair play szellemében.
"Természetesen mindent meg fogunk tenni, ami ahhoz szükséges, hogy harmonikus módon tudjunk együttműködni, figyelembe véve a világ labdarúgásának érdekeit" - fogalmazott a FIFA.
Az UEFA a spanyol, az angol és az olasz ligával, valamint ezen országok sportági szövetségével közösen írt közleményében hangsúlyozta, ezekkel a szervezetekkel "egységben teszünk meg mindent azért, hogy megállítsuk ezt a cinikus projektet, amely néhány klub önös érdekétől vezérelve jön létre egy olyan időszakban, amikor a társadalomnak minden eddiginél nagyobb mértékben van szüksége a szolidaritásra". Az UEFA hozzátette, jogi és sportszakmai szinten is minden lehetőséget mérlegelnek, hogy megakadályozzák az ESL elindulását.
"Nyilvánvaló, hogy az ESL kártékony hatással van mind az angol, mind pedig az európai futballra, és támadja minden versenysport alapelvét, a nyílt versengést" - közölte az angol szövetség. A Premier League a reakciójában azt emelte ki, hogy az ESL lerombolja a szurkolóknak azt az álmát, hogy csapatuk a csúcsra érjen és a legjobbak ellen léphessen pályára.
Gabriele Gravina, az olasz sportági szövetség elnöke hangsúlyozta, hogy mindig is ellenezték az ESL megalapítását, és szerinte az egyetlen életképes terv a Bajnokok Ligája reformja, amelyet az UEFA dolgozott ki. A német szövetség szintén ellenzi a Szuperliga ötletét, kiemelve, hogy a teljesítménynek kell meghatároznia, melyik csapat szerepelhet a legjobbak között.
Az Orosz Premjer Liga (RPL) is a terv ellenzői közé sorakozott fel.
"Ez az ötlet szembemegy a labdarúgás alapértékeivel, nem veszi számításba a klubok elsöprő többségének érdekeit, és szakadáshoz vezet az európai futballban" - tudatta a szervezet.
Jakob Jensen, a dán szövetség elnöke szerint az ESL létrehozása több szempontból is rossz ötlet.
"Többek között azért, mert a labdarúgás egy álom. Semmire sem szolgál, ha létrehoznak egy zárt ligát, amelyben az egyetlen cél, hogy a benne lévő klubok pénzt keressenek" - mondta.
Az ESL létrehozásában részt vevő klubok között szereplő Tottenham Hotspur és Arsenal szurkolói csoportjai szintén elítélték a tervezett bajnokságot. A Spurs drukkerei szerint "kapzsiság és önös érdek" vezérli az alapítókat, közleményükben jelezték, a Liverpool, a Manchester United, a Manchester City, az Arsenal és a Chelsea szimpatizánsaival közösen teljes mértékben ellenzik a Szuperligát. A Tottenham-szurkolók szerint a klub jövője a tét, míg az ősi rivális Arsenal drukkerei azt írták, "az ESL az Arsenal halálát jelenti".
A Szuperligát létrehozó egyesületek éjjel kiadott közleménye szerint a bajnokságot a "lehető leghamarabb" elindítják, az alapító klubok 3,5 milliárd eurót kapnak "infrastrukturális beruházási terveik támogatására" és "a koronavírus-járvány hatásainak ellensúlyozására".
A Szuperligát hat angol - Manchester United, Arsenal, Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea, Manchester City -, három olasz - Juventus, AC Milan, Internazionale - és három spanyol sztárklub - Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid - hozta létre, elsőszámú vezetője pedig Florentino Perez, a Real Madrid elnöke lett.