Szöllősi György, a magyar futballhagyomány és a Puskás-ügyek nagykövete, az Aranycsapat Testület tagja a labdarúgó síremlékénél úgy fogalmazott: "nagyon nagy az adósságunk" az Aranycsapattal és különösen Lóránt Gyulával szemben, hiszen az elmúlt rendszerben "kitörölték" őt a magyar közéletből és médiából.
Hozzátette: Kőszeg már nagyon sokat "törlesztett" az adósságból, mert a vasi történelmi kisvárosban utca, sportegyesület, sporttelep viseli a nevét, emléktáblája, emlékműve van.
Emlékeztetett arra, hogy tíz évvel ezelőtt szülővárosa méltó módon, díszsírhelyen temettette el a kőszegi temetőben Lóránt Gyula Németországból hazahozott hamvait.
Szöllősi György felidézte, hogy negyven esztendővel ezelőtt Lóránt Gyulát Görögországban, a PAOK Szaloniki edzőjeként mérkőzés közben, a pálya szélén érte a halál; szívrohamot kapott.
Idősebb Lomnici Zoltán az Aranycsapat Testület elnöke a megemlékezésen úgy fogalmazott: "Egy ország akkor becsüli önmagát, ha azokat, akik világhírnevet szereztek, akik nemzeti büszkeséget és öntudatot erősítették, megbecsüli".
Básthy Béla, Kőszeg polgármestere köszöntőjében kiemelte: Kőszeg szülötte, Lóránt Gyula példája annak, hogy a sportban a megfelelő tehetséggel és hozzáállással a legkisebb helyről is el lehet jutni a legmagasabb szintre.
Lóránt Gyula hűséges maradt szülővárosához, hiszen az ő akarata volt, hogy végső nyughelye Kőszeg legyen, a kőszegiek pedig hűségesen őrzik és ápolják legeredményesebb sportolójuk emlékét - mondta.