A házigazda Ferencváros 2-1-re legyőzte a Mezőkövesd csapatát a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának szombat esti játéknapján. A négymillió oltott utáni újraindítás miatt hosszú idő után most lehettek újra nézők a Groupamában.

A bajnok Ferencváros szombaton este, idénybeli utolsó hazai találkozóján a hetedik Mezőkövesdet látta vendégül.

A vendég csapat az előző fordulóban a Honvéd ellen elért döntetlennel biztosította be a bennmaradását. A már bajnok Ferencváros pedig a mérkőzés előtt 72 ponttal állt a tabella élén.

A két csapat eddig 16-szor találkozott egymással az NB I-ben, a mérleg 10 ferencvárosi siker, 4 döntetlen, 2 mezőkövesdi győzelem. A Fradi viszont hazai pályán még sosem kapott ki a Mezőkövesdtől.

A bajnok Ferencváros ismét nézők előtt játszhatott a Groupama Arénában Forrás: MTI/Mónus Márton

A beoltottak számának növekedésével életbe lépett új szabályok értelmében a védettségi igazolvánnyal rendelkezők már többek között sporteseményeken is részt vehetnek,

a Fradi és a Mezőkövesd találkozójára szám szerint 3627 néző látogatott ki a Groupama Arénába.

A két csapat gyakorlatilag tét nélkül lépett pályára, ennek ellenére a Ferencváros neki esett ellenfelének. Az első perc végén Lovrencsics beadása után Tokmac közeli fejesét védte Szappanos, majd nem sokkal később Civic fejesét is hárította.

Majd a Mezőkövesd előtt adódott óriási helyzet, Nagy Dániel közeli lövését Bogdán Ádám védte lábbal. A Fradi kapusa sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzésén kezdett.

A 22. percben Jakub Vojtus talált be a Fradi kapujába, ám Berke Balázs játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. Egy perccel később a Ferencváros viszont megszerezte a vezetést,

Tokmac szerzett labdát a tizenhatos előtt, majd laposan a kapuba lőtt.

Ez volt a norvég támadó 10. találata a bajnokságban.

Az első félidő derekánál kényszerűségből cserélt Szergej Rebrov, ugyanis az ukrán labdarúgó-válogatott bő Európa-bajnoki keretébe behívott Oleksandr Zubkov megsérült, a helyére Gera Dániel állt be.

A kifejezetten élvezetes első 25-30 perc után a folytatásban alábbhagyott a lendület, így egy gólos hazai vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

Zubkov és a mezőkövesdi Vajda Sándor küzd a labdáért Forrás: MTI/Mónus Márton

A második félidő elején akár egyenlíthetett is volna a Mezőkövesd, előbb Besirovic lőtt közelről Bogdánba, majd Cseri lövését fogta a Fradi kapusa.

A 64. percben aztán össze is jött az egyenlítés, ráadásul nem is akármilyen góllal. Egy szöglet után a kifejelt labdát Besirovic bombázta kapásból a jobb kapufa mellé.

Ez volt Besirovic hatodik találata a szezonban.

A folytatásban sem változott a játék képe, egy-egy helyzet volt mindkét oldalon. A hajrára megélénkült az iram, a Fradi mindenképp nyerni akart, előbb a 84. percben a kövesdiek kapusának kellett óriási bravúrt bemutatnia Laidouni szabadrúgásánál, majd 5 perccel később Laidouni beadása után Tokmac volt ismét eredményes, ezzel beállítva a 2-1-es végeredményt.