A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 18., idei első fordulójának vasárnapi rangadóján a Puskás Akadémia hazai pályán 1-0-ra verte a a MOL Fehérvár együttesét, így Hornyák Zsolt csapata az élre állt az NB I-ben. Az első félidőben nem esett gól, majd a második játlkrséz 67. percében Artem Favorov gólja döntötte el a három pont sorsát.

A felcsúti csapat a negyedik fordulóból elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen 1-0-ra nyert otthon a címvédő és éllovas fővárosi együttes ellen, ezzel a fordulót megelőzően pontszámban beérte a második helyezett Kisvárdát - amely szombaton 0-0-s döntetlent játszott a DVSC vendégeként, így egy ponttal ellépett -, és csak eggyel maradt el a Ferencvárostól. A MOL Fehérvár a negyedik helyről, 29 ponttal várta a találkozót.

Szeptember végén gól nélküli döntetlent játszott a Puskás Akadémia Székesfehérváron,

a meccs előtt a pontosztozkodással egyik csapat sem lehetett volna teljesen elégedett.

A mérkőzés a MOL Fehérvár támadásaival indultak, de az első öt percben komoly lehetéséget nem láthatott a felcsúti közönség.

A 7. percben megszerezhette volna a vezetést a vendég együttes, de Dárdai Palkó hiába került egy szép csellel nagy helyzetbe, hat méterről kapu mellé bombázott.

Nem sokkal később Nagy Zsolt tudott beleszúrni ütemtelenül egy labdába a tizenhatoson belül, de Kovács Dániel szépen védett.

A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, kevés helyzettel, inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A 24. percben szép hazai akció végén Nagy Zsolt lőhetett volna nagy helyzetben tíz méterről, de Rus Adrián kiválóan érkezett, és mintaszerűen szerelt. Két percel később ismét Nagy került helyzetbe, de hiába rázta le szépen a védőjét, végül 14 méterről lőtt ballal, de Kovács könnyedén védte a gyenge próbálkozást.

A 28. percben ismét Nagy és a Puskás Akadémia volt főszerepben, de a felcsúti szélső ezúttal 15 méterről tekert centikkel a bal kapufa mellé.

A Vidi az első perceket leszámítva teljesen veszélytelen volt a Puskás Akadémia kapujára, nem úgy, mint a hazai együttes, de az utolsó passzokba, lövésekbe rendre hiba csúszott. A 39. percben például jobb oldali beadás után Libor Kozák fejelt kapu fölé 11 méterről, majd nem sokkal később Artem Favorov másolta le szinte pontosan a csapattársa fejesét. A hátralévő időben sem esett gól, így 0-0-s döntetlennel mentek a csapatok az öltözőbe.

Hatalmas csatát vívott a Puskás Akadémia és a MOL Fehérvár Forrás: molfehervarfc.hu

A második félidő elejét a Puskás Akadémia kezdte jobban, de a fehérvári védelem kiválóan működött, így Hornyák Zsolt csapata továbbra sem tudta megszerezni a vezetést. Az 55. percben a Fehérvár került hatalmas helyzetbe, de

Kenan Kodro hiába adott szépen az alapvonalról középre, és jutott túl a labda a kapuson is, Spandler Csaba hatalmasat mentett. Nem sokkal később ismét Kodro volt a főszereplő, ezúttal azonban centikkel kapu mellé lőtt 16 méterről.

Az 59. percben ismét Kodro lépett ki nagy helyzetben Bohdan Ljednyev kiugratása után, de Markek Tamás kiválóan lépett ki a kapujából, és a tizenegyespontnál védeni tudott.

A védelmek jól álltak a lábukon az első 60 percben Forrás: molfehervarfc.hu

A folytatásban is a Vidi játszott veszélyesebben, ezekben a percekben csak a védekezésre futotta az erejéből a Puskás Akadémiának.

A 67. percben mégis a hazai együttes szerzett vezetést: Alexandru Baluta jobb oldali beadása után Artem Favorov bevetődve fejelt négy méterről a kapuba.

A 71. percben Marcel Heister lőtt távolról, nem volt veszélytelen a próbálkozés, de kapu fölé szállt, így Markeknek nem volt dolga. A folytatásban okosan tartotta egygólos előnyét a PAFC, a Fehérvár nem igazán tudott veszélyesen játszani.

A meccs hajrájában még Nikolics Nemanját is pályára küldte Szabics Imre, a végén pedig még volt egy kis kakaskodás is, de a lényegen már ez sem változtatott, a Puskás Akadémia a Ferencváros után (1-0) a MOL Fehérvárt is 1-0-ra győzte le, így egyelőre az élre állt az NB I-ben.