Ezek közül 11 országos bajnoki cím, ami egészen különleges dolog bárki számára, ám ami egyedi: Coman még csak 25 éves! 25 év - 26 nagy trófea, ebből 11 bajnoki cím. Hogyan jöhetett ez össze?
Kingsley Coman 1996. június 13-án született, Párizsban. Hatévesen kezdett el focizni, és nyolcéves korától a PSG-nél nevelkedett. 2013 februárjában, tehát 16 évesen egy Sochaux elleni bajnokin a 87. percben Carlo Ancelotti beküldte Marco Verratti helyére. Zlatan Ibrahimovic mellé-mögé.
Túlzás lenne azt állítani, hogy a „kisfiú" pályán töltött néhány percének köszönhetően lett 1994 után újra bajnok a francia főváros csapata, de tény, hogy májusban neki is járt az aranyérem. Maradt is a keretben, és a következő bajnokságban már az 5. fordulóban pályára lépett: Bordeaux-ban a 81. percben Ibrahimovicot váltotta. Majd annak a bajnokságnak az utolsó játéknapján már egy félórát játszhatott az akkor Laurent Blanc irányította gárdában.
Még akkor is csak 17 éves volt, de már kétszeres francia bajnok a PSG-vel, egyszeres Ligakupa-győztes, és szerepelt a diadalt hozó Szuperkupa találkozón is.
Sokan ennyit egy pályafutás során sem érnek el, de neki igazán még el sem kezdődött a karrierje.
Amint nagykorú, vagyis 18 éves lett, elhagyta szülővárosát, és Torinóba költözött. Massimiliano Allegri már az első fordulóban a kezdőcsapatba tette a Juventusban. Olyan társak közé, mint Gianluigi Buffon, Leonardo Bonucci, Paul Pogba, Arturo Vidal, vagy Carlos Tévez. Első ottani szezonjában 14 meccsen kapott szerepet. Csak egyszer kapott ki vele a csapat, vagyis nemcsak jó focista volt, de jó kabala is.
Ám sem Franciaországban három bajnokin, sem Olaszországban tizenöt meccsen nem talált be, és ez támadóként akkor sem túl dicséretes, ha ezekben az időkben még tinédzser volt. A Juventusban a 2015-16-os szezonban túl jó vetélytársai voltak, és ugyan az első fordulóban az Udinese ellen a kezdőcsapatban szerepelt,
mégis még a nyári átigazolási időszak vége előtt „elmenekült" Torinóból.
Ám mivel a Juventus akkor is bajnok lett, így azért a 64 percért neki is járt az aranyérem. Két scudettóval, egy Olasz Kupa diadallal és egy olasz Szuperkupa győzelemmel távozott Olaszországból. Továbbá egy Bajnokok Ligája ezüstéremmel, ugyanis 2015-ben játszott a döntőben a Barcelona ellen.
19 évesen váltott a harmadik nagy bajnokságra. A Bundesligába igazolt, ahol eddig már 18 trófeát nyert. A 18-ból hét az a bizonyos Salátástál,
mert amióta Coman Németországban focizik, mindig a Bayern München lett a bajnok.
Új csapatában már szeptemberben bemutatkozott az Augsburg ellen, majd Darmstadtban megszerezte első felnőtt bajnoki gólját. A Bayernben a 2015-16-os szezonban alapember lett, 23 meccsen játszott, ebből 20-szor a kezdőcsapatban. Mivel a bajor csapat megnyerte a Bundesligát, Coman ugyanabban a szezonban olasz, és német bajnok is lett.
Még nem volt 20 éves, de már három nagy pontvadászatból volt bajnoki aranya. Összesen öt.
Trófeája meg már tíz, ugyanis 2016-ban a Német Kupát is megnyerte a Bayernnel. Ráadásul a BL-nyolcaddöntőben ő ütötte ki a Juventust. Ugyanis a 2-2-es meccs után a hosszabbításban betalált Buffon kapujába.
Hálátlan ifjú—vélhették Torinóban, de az ottani szurkolók érzései eltörpültek amellett, amit a PSG-hívek érezhettek 2020-ban. Akkor ugyanis a Bajnokok Ligája döntőjében nevelőegyesülete, a PSG ellen lépett pályára, és a találkozó egyetlen gólját ő szerezte. Nem véletlenül választották a „meccs emberének",
és a német szakíróktól a mezőnyjátékosok közül ő, és Robert Lewandowski kapta a legjobb osztályzatot, 1,5-est!
Ezzel törte szét a párizsiak régóta dédelgetett álmát, melyhez soha ilyen közel nem voltak.
Túl jó munkát végeztek a PSG utánpótlásedzői, amikor ilyen kiváló focistát neveltek. Ne feledjük persze, ilyen a profi futball, szentimentalizmusnak nincs benne helye. A francia főváros csapatának játékosai irigykedve nézték, amint „King" Coman magasra emeli azt a trófeát, melyet PSG-mezes focista még soha nem foghatott a kezében.
Coman akkor 24 éves volt, és már 19-szer ünnepelhetett nagy trófeával.
A 20. trófea, az európai Szuperkupa is járt neki, de sajnos azzal nem ünnepelhetett a Sevilla elleni 120 perces csata után. Sajnos, mert azt a találkozót – ki ne emlékezne rá? – a Puskás Arénában rendezték.
A találkozó előtt nem sokkal találkozott egy koronavírusos beteggel, és az akkori protokoll szerint ezzel kizárta magát a budapesti meccsről. Ám a Bayern legendás „hattrófeás" szezonjának többi döntőjén ott lehetett. A klub-vb fináléjában a kezdőcsapat tagja volt, a hajrában váltotta őt Douglas Costa, akitől később a mostani mezszámát, a 11-est „örökölte". Ezzel néhány hete a Bundesliga történelmének legviccesebb, de egyben egyik legkínosabb bakijának lett főszereplője.
A Freiburg- Bayern München bajnoki mérkőzés hajrájában Julian Nagelsmann kettős cserét határozott el. A döntése szerint Tolissónak és Comannak kellett (volna) elhagyni a pályát, helyükre Sülét és Sabitzert küldte. A csapat technikai vezetője, Kathleen Krüger annak rendje s módja szerint felmutatta a cseréket jelző mezszámokat. Először 24-es helyett 4-es, majd 29-es helyett 18-as. A 24-es Tolisso le is jött, és bement a 4-es Süle. Továbbá bement a 18-as Sabitzer is.
Ám nem jött le senki. Mert 29-es a Bayernben idén nincs. Tavaly még Coman viselte ezt a számot, de Douglas Costa távozása után kérte (és megkapta) a 11-est.
Nyilván egy cserénél mindenki, így ő is nézte a megjelenített számokat, és talán felrémlett neki, hogy tavaly ő volt a 29-es, idén meg senki. Érdemes lett volna megkérdezni: engem akartok lecserélni? De nem tette, és mivel sem a sok bíró egyikének, sem a müncheni kispadnál ténykedőknek nem tűnt fel az ordító tévedés, a mérkőzés úgy folytatódott, hogy 12 Bayern játékos volt a pályán.
Ki tudja meddig tartott volna ez az „idilli állapot", ha a Freiburg középhátvédje, Nico Schlotterbeck nem megy oda a játékvezetőhöz, és kéri, hogy számolja meg a pályán lévő münchenieket. Ekkor hosszú huzavona után sikerült tisztázni a dolgokat, és megkérni Comant (annak ellenére, hogy 11-es, és nem 29-es), hogy hagyja el a játékteret.
Ennek a szerencsétlen félreértésnek (vagy nevezzük úgy: Coman butaságának) nem lett komolyabb következménye,
a Bayern megtarthatta a pályán szerzett három pontját. Így lehetett az előnye már matematikailag is behozhatatlan a 31. játéknapon, Der Klassiker után.
Coman németországi mérlege jelenleg: 7 bajnoki cím, 3 Német Kupa győzelem, 5 német Szuperkupa-siker és 1-1 végső diadal a Bajnokok Ligájában, az európai Szuperkupában, és klubvilágbajnokságon.
Kingsley Coman 25 éves korára 26 komoly felnőtt trófeájával rendelkezik. És ha minden jól alakul számára, még 10-12 évig folytatódhat a pályafutása.