Gulácsiék emberelőnyben kaptak ki a Mönchengladbachtól

Borussia Mönchengladbach - RB Leipzig Sports soccer Bundesliga no person Horizontal
02 May 2022, North Rhine-Westphalia, Mönchengladbach: Soccer: Bundesliga, Borussia Mönchengladbach - RB Leipzig, Matchday 32, Borussia-Park. Gladbach's Breel Embolo (r) scores for a 1:0 lead. Leipzig's Willi Orban is too late. Photo: Marius Becker/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by MARIUS BECKER / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga 32. fordulójában az RB Leipzig 3-1-re kikapott a Borussia Mönchengladbach otthonában.

A Bundesligában ötödik helyezett Lipcse abban a reményben utazott a Mönchengladbach otthonába, hogy egy győzelemmel megelőzheti a Freiburgot és feljöhet a BL-indulást érő negyedik helyre. Domenico Tedesco a kezdőcsapatba állította Gulácsi Pétert és Willi Orbánt, míg Szoboszlai Dominik ezúttal a kispadon kapott helyet.

A meccset a hazai együttes kezdte jobban, amely Breel Embolo góljával a 17. percben megszerezte a vezetést. A svájci csatár lecsapott egy eladott labdára, és könyörtelenül lőtt a kapuba, Gulácsi nem védhette a ziccert.

A 36. percben Andre Silva kiugratása után Christopher Nkunku kiegyenlített, de a szünet előtt megint a hazaiaknál volt az előny, miután Jonas Hofmann egyedül vezethette rá a labdát Gulácsira és nem hibázott.

Jonas Hofmann két gólt lőtt Gulácsinak Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Marius Becker

A 64. percben Nico Elvedit elkésett belépőjéért azonnali pirossal kiállította a bíró, így emberelőnybe került a Lipcse, mégsem Tedesco csapata lőtt gólt, hanem a Gladbach.

Egy szép összejáték után ismét Hofmann került gólhelyzetbe, aki Orbán mellett szépen megtartotta a labdát, majd kilőtte Gulácsi kapujának jobb alsó sarkát.

A hajrára Szoboszlai Dominik is beállt, de a Lipcse csak helyzetekig jutott, gólig nem, így vereségével maradt az ötödik helyen.