A Budapesten tartott megemlékezésen Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke a 76 évesen elhunyt Szőkéről azt mondta, "színes egyénisége örökre velünk marad, mert ő nemcsak válogatott labdarúgó volt, de a közösségnek is életet adott, és mindig erősítette a Fradi-családhoz való tartozást".
A Legfelsőbb Bíróság egykori elnöke hangsúlyozta, hogy Szőke egész életében sportos életet élt, február 13-án ünnepelte 75. születésnapját, de gyakorlatilag a halála előtti napokban is részt vett még öregfiúk mérkőzésen.
"Különleges csatárképességekkel rendelkezett, cselezési technikája szinte egyedülálló volt, csapattársai pedig nagyon szerettek vele együtt játszani, mert kiváló, lelkes, jó humorral megáldott sportember volt" - jelentette ki Lomnici.
"Születésnapján a magyar kormány nevében külön levélben köszöntötte őt a miniszterelnök úr, ez pedig jelzi, hogy Magyarország és a magyar állam mennyire fontosnak tartja azoknak a sportolóknak a megbecsülését, akik évtizedekkel ezelőtt nagy sikereket értek el" - fogalmazott az Aranycsapat Testület elnöke. Hangsúlyozta: Szőke is hozzájárult annak a magyar futballstílusnak a kialakításához, amelyről ma már egyre többen vélik úgy, hogy vissza kellene hozni.
"Bernd Storck korábbi szövetségi kapitány egyszer azt mondta, hogy a régiekre emlékezni nem szükséges, sőt, az Aranycsapat sikerei terhet jelentenek a mostani válogatott játékosok számára. Ezzel szemben Marco Rossi mostani kapitány az angolok elleni csodálatos 4-0-s győzelem estéjén is énekelte a magyar himnuszt, tehát ez egy egészen más felfogás, amibe mindenképpen beletartozik, hogy megemlékezzünk azokról, akik nagyon sokat tettek azért, hogy Magyarországot megbecsüljék" - zárta gondolatait Lomnici.
Takács Tibor, a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesület elnöke azt elevenítette fel, hogy Szőke 50. születésnapja alkalmából a Ferencváros kézilabdacsarnokába szerveztek gálamérkőzést, ami örök emlék marad a számára.
Az eseményen szóba került a magyar válogatott 70 évvel ezelőtti, helsinki olimpián aratott diadala, s ennek kapcsán Grosics Gyula, az Aranycsapat legendás kapusa is, aki nyolc évvel ezelőtt hunyt el, s amint azt Lomnici kiemelte: "nemcsak kiváló sportember volt, hanem azon sportolók közé tartozott, aki nagyon szerette a hazáját és a nemzetét".
"Igazi szívember és nagy hazafi volt, aki a sportpályafutása után is próbált segíteni abban, hogy legyen önbecsülésünk, büszke legyen a nemzet" - mondta.
Szőke István a Ferencvárossal 1967-ben és 1968-ban bajnok lett, míg 1972-ben és 1974-ben tagja volt a Magyar Népköztársasági Kupában győztes együttesnek. Döntős volt a Vásárvárosok Kupájában (1967/68), majd később az UEFA Kupára átkeresztelt sorozatban elődöntős (1971/72), a Bajnokcsapatok Európa Kupájában negyeddöntős (1965/66) az FTC-vel. Szélső létére 310 mérkőzésen 102 gólt rúgott a Ferencvárosban, később 1974-től 1976-ig a Volán SC-ben futballozott, majd két esztendőn keresztül a közlekedési klub egyik edzője volt. A válogatottban 13 alkalommal lépett pályára, négyszer volt eredményes, 1972-ben az Európa-bajnokság belgiumi négyes döntőjébe az ő góljával jutott be a magyar válogatott.