6

Újabb Eb-győztes sztár igazolt az amerikai focibajnokságba

fbl Horizontal
Bernardeschi kerettagsága korántsem volt biztos az Eb előtt
Az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Toronto FC csapatában folytatja pályafutását a Juventus játékosa, Federico Bernardeschi.

A 28 éves labdarúgó az egész eddigi pályafutását Olaszországban töltötte. Az utóbbi öt szezonban a Juventusnál szerepelt, amelynek színeiben 183 meccsen 12 gólt lőtt és 24 gólpasszt adott. A Juvéval három alkalommal nyerte meg a Serie A-t, kétszer az Olasz Kupát és szintén kétszer az Olasz Szuperkupát.

A 39-szeres olasz válogatott játékos a nemzeti csapattal a tavalyi Európa-bajnokságon aratta a legnagyobb sikerét, Roberto Mancini együttesének tagjaként megnyerte a kontinenstornát.

A Toronto FC Bernardeschin kívül már igazolt egy Eb-győztes olaszt, ezen a nyáron Lorenzo Insigne a Napoli csapatát hagyta ott a kanadai klub kedvéért. A Juventustól a tavaly szintén Európa-bajnok Giorgio Chiellini is az MLS-be távozott, a veterán hátvéd a Los Angeles FC labdarúgója lett, amely a Real Madriddal ötszörös BL-győztes Gareth Bale-t is megszerezte.