A magyar válogatott reálisan nézve egyenes ágon továbbjuthat ebből a csoportból, hiszen klasszikus értelemben vett sztárcsapat ellen nem kell pályára lépnie, pedig Angliával vagy Franciaországgal is összekerülhetett volna. Ezt annak köszönhette, hogy a Nemzetek Ligájában a legjobbak között maradt, így nagy esélye van arra, hogy sorozatban a harmadik Európa-bajnokságon is ott legyen.
A négy ellenfél közül egyértelműen Szerbia képviseli a legnagyobb játékerőt, amely a világrangilstán jelenleg a 21. helyen áll, 15 pozícióval megelőzve a magyar csapatot. A szerbek velünk ellentétben nem az elitosztályban, hanem a B divízióban szerepeltek a Nemzetek Ligája nemrég véget ért kiírásában, de az Erling Haaland vezette norvégokat is megelőzve megnyerték a csoportjukat, így felkerültek az A osztályba.
A szerbek a katari világbajnokságra is kijutottak, a G csoportban Brazília, Svájc és Kamerun ellen vívhatják ki a továbbjutást az egyenes kieséses szakaszba.
Dragan Stojkovic együttese nincs teletűzdelve világsztárokkal, de bőven vannak benne kiemelkedő játékosok.
A legnagyobb név a Juventus sztárcsatára, Dusan Vlahovic,
és remek képességű futballista a nyáron szintén Torinóba igazoló szélső, a Frankfurttal idén Európa-liga-győztes Filip Kostic is.
A magyar válogatott a szerbekkel 2020-ban a Nemzetek Ligája B divíziójában kétszer is találkozott, egyszer nyert, egyszer döntetlent játszott ellene Marco Rossi együttese. Legutóbb idén tavasszal, a Puskás Arénában fogadtuk őket barátságos mérkőzésen, akkor 1-0-ra nyertek a szerbek.
A világranglistán 69. helyezett Montenegró masszív ellenfélnek tűnik, de közel sem képvisel akkora játékerőt, mint a szerbek. A kelet-európai válogatott a Nemzetek Ligája B divíziójában szerepelt, csoportja harmadik helyén végzett, így a következő sorozatban is ebben az osztályban indul. A katari világbajnokságra nem volt esélye kijutni az együttesnek, vb-selejtezős csoportjában Hollandia, Törökország és Norvégia is simán megelőzte.
Világsztárja nincs a montenegrói válogatottnak, legismertebb játékosuk az Atlético Madrid kőkemény védője, Stefan Savic.
Montenegró ellen legutóbb 2019 szeptemberében lépett pályára a magyar válogatott, azon az idegenbeli felkészülési meccsen 2-1-re kikapott Marco Rossi együttese.
A bolgár válogatottról kellemes emlékeket őriz a magyar csapat, mert az előző Európa-bajnoki selejtezősorozat pótselejtezőjének elődöntőjében Willi Orbánék 3-1-re nyertek Bulgáriában, majd Izland legyőzésével jutottak ki a tornára. A bolgár nemzeti csapat a Nemzetek Ligája C divíziójában szerepelt legutóbb és nem tudott felkerülni az eggyel magasabb osztályba, valamint az idei vb-re sem volt semmi esélye kijutnia.
A világranglistán 72. helyen álló bolgár válogatott ellen minden esélye megvan a győzelemre Marco Rossi csapatának,
amely jövő tavasszal éppen Bulgáriában kezdi meg szereplését a 2024-es Eb-selejtezőkben.
A negyedik csoportellenfél, a világranglistán 144. helyezett Litvánia egyértelműen a G csoport leggyengébb tagja, amely a Nemzetek Ligája C osztályában mindössze egy döntetlent ért el és ötször kikapott.
Marco Rossi együttesére kötelező győzelem vár mindkét meccsen a litván válogatott ellen, amellyel legutóbb 2015 nyarán csapott össze a magyar csapat,
akkor Debrecenben 4-0-ra győzött barátságos találkozón.
A magyar labdarúgó-válogatottra vélhetően küzdelmes meccsek várnak majd az Eb-selejtezőben, de olyan csoportba került, amelyben minden esélye megvan arra, hogy legalább a második helyet elérje, és egyenes ágon kijusson a 2024-es Európa-bajnokságra. A tíz selejtezőcsoport mindegyikéből az első kettő jut ki a 24 csapatos kontinenstornára, a maradék három helyért 12 csapat küzdhet meg a 2024 márciusában esedékes pótselejtezőkön.
A németországi Eb-t 2024-ben június 14. és július 14. között rendezik 10 városban.