6

Lewandowski és a visszavonuló Piqué kiállítása sem törte meg a Barcelonát

- fbl Horizontal
Barcelona's Polish forward Robert Lewandowski reacts as he is expulsed from the pitch after receiving a second yellow card during the Spanish league football match between CA Osasuna and FC Barcelona at El Sadar stadium in Pamplona on November 8, 2022. (Photo by CESAR MANSO / AFP)
A La Liga 14. fordulójában a Barcelona idegenben 2-1-re győzött az Osasuna ellen.

Hétfő este, a 13. forduló zárómérkőzésén a Real Madrid elveszítette veretlenségét a Rayo Vallacano ellen, így a Barcelona egy győzelemmel még nagyobb előnyre tehetett szert a tabellán ősi riválisával szemben. Ehhez képest a mérkőzés nem kezdődőtt jól a katalánoknak, ugyanis az Osasuna már a 6. percben vezetést szerzett, egy szöglet után David Garcia fejelt a bal alsó sarokba.

Fél óra elteltével újabb sokk érte Xavi együttesét, Robert Lewandowskit második sárga lappal kiállította a bíró.

A lengyel csatár nagy lendülettel taglózta le a gólszerzőt, könyökével alaposan eltalálta ellenfele arcát. 10 emberrel is a Barca birtokolta többet a labdát, de a szünetben maradt az 1-0 az Osasuna javára.

A félidőben a visszavonulását nemrégiben bejelentő Gerard Piqué - aki szombaton játszotta utolsó meccsét és ezúttal a cserepadon ült - addig reklamált a bírónál, amíg az kiállította, így a legendás hátvéd piros lappal búcsúzott a profi futballtól.

A második játékrészt jól kezdte a Barcelona és a 48. percben kiegyenlített. Egy szép támadás után Ferran Torres készítette le a labdát Pedrinek, aki okosan lőtt a rövid sarokba.

A folytatásban is a katalán sztárcsapat támadott többet és a 85. percben megfordította a meccset.

Frenkie De Jong csodás passzal indította Raphinhát, aki egy remekbe szabott mozdulattal fejelte át a labdát a kapus fölött.

Raphinha ezzel a csodás mozdulattal fejelt az Osasuna kapujába Forrás: AFP/Cesar Manso

Győzelmének köszönhetően a Barcelona 5 ponttal vezet a Real Madrid előtt, amely egy mérkőzéssel kevesebbet játszott ősi riválisánál.