Történelmi meccsen bukott hatalmasat a Real Madrid

fbl Horizontal
Real Madrid's French forward Karim Benzema reacts on the ground during the Spanish League football match between Villarreal CF and Real Madrid CF at La Ceramica stadium in Villarreal on January 7, 2023. (Photo by JOSE JORDAN / AFP)
A La Liga 16. fordulójában a Real Madrid meglepetésre 2-1-re kikapott a Villarreal otthonában.

A katari labdarúgó-világbajnokság után mindkét együttes győzelemmel tért vissza a La Ligába, a Real ráadásul kihasználta a Barcelona botlását és pontszámban beérte riválisát az előző fordulóban. A hétközi Spanyol Kupa-meccsen tartalékosan lépett pályára Carlo Ancelotti együttese,

a Villarreal ellen viszont bombaerős kezdőtizenegy futott ki a gyepre, ami egyben történelmi jelentősséggel is bírt,

ugyanis a Marca szerint most történt először olyan a La Ligában, hogy a madridi sztárcsapat kezdőjében egyetlen spanyol játékos sem szerepelt.

Quique Setien csapata már az 5. percben vezethetett volna, de Alberto Moreno beadása után Francis Coquelin sarkazását követően a labda a bal kapufáról pattant ki. A 20. percben nagy helyzetet hagyott ki a Real, Eder Militao tört be a 16-oson belülre a jobb oldalról, de sokat várt és végül közelről mellé lőtt Nem sokkal később aztán Thibaut Courtois nagy védésére volt szüksége a vendégcsapatnak, aki Yeremi Pino elől mentett bravúrral.

A 40. percben a rutinos Pepe Reina védte Vinícius lövését, a szünetben maradt a 0-0.

Az első félidő gólt nem, csak helyzeteket hozott Forrás: AFP/Jose Jordan

Nagyon rosszul indult a Real számára a második félidő, Pino a 47. percben vezetést szerzett a hazaiaknak. Gerard Moreno kapott labdát a 16-os előterében, bal oldalon helyezkedő csapattársához passzolt, aki a kapu közepébe lőtt.

Az 59. percben Karim Benzema büntetőjével kiegyenlített a Real, de pár perccel később a Villarreal is tizenegyest kapott, amelyet Moreno belőtt,

ismét vezetést szerezve a sárga mezeseknek. A Real a folytatásban hiába játszott fölényben, egyenlíteni már nem tudott, így máris elszenvedte első vereségét 2023-ban.