Németország
Portugália
21:002024. július 05.
Franciaország
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Real Madrid 2-0-ra nyert egy igencsak feszült mérkőzésen az Osasuna vendégeként.

Érdekes első félidőt láthatott Pamplonában az Estadio El Sadar közönsége, ugyanis inkább a lapoké és a reklamálásoké volt a főszerep, így nem is csoda, hogy nem esett gól. Meglepetésre

az Osasuna volt veszélyesebb az első 45 percben, hiába birtokolta többet a labdát (55-45 százalék) a Real Madrid, és volt mindkét csapatnak egy-egy kaput eltaláló lövése.

Feszült volt az első félidő Forrás: AFP/Cesar Manso

A félidő utolsó pillanataiban

Vinícius Junior kapott sárga lapot, miután kakaskadott Moi Gómezzel, ezt pedig már Carlo Ancelotti is nehezen viselte. Tőle szokatlan módon még a pályán számon kérte José Luis Munuera Montero játékvezetőt,

aki annyival zárta le a vitát, hogy ő a bíró, majd eldönti, hogyan dönt.

Vinícius indulatai érthetőek, már a meccs előtt szidták a szurkolók:

A második félidő elején Vinícius Jr. gólt lőtt, de lesről indult, így maradt a gólnélküli döntetlen. Az 57. percben érvényes gólt is szerezhetett volna a brazil, de ziccerben inkább a kapust is ki akarta cselezni.

A 62. percben villant az Osasuna is, méghozzá Moi Gómez kapufájával.

Nem sokkal később állt a meccs, miután valamit - szendvicsnek tűnt - bedobtak a pályára.

A 74. percben ismét Vinícius rontott elképestően nagy ziccert, így maradt továbbra is a gólnélküli döntetlen.

Ám nem sokáig, a

78. percben Vinicius Junior kiszolgálása után Federico Valverde lőtt hat méterről bevetődve a kapuba.

Íme, Valverde gólja.

A 89. percben dőlhetett volna el végleg a mérkőzés, a csereként beálló Alvaro szépen szolgálta ki Vinícius Juniort, aki ziccerben ezúttal nem hibázott, ám a bíró les miatt nem adta meg a találatot. Ami elsőre nem sikerült, az másodikra igen.

Alvaro ezúttal Asensiót szolgálta ki a 92. percben, aki be is talált, ezúttal a gól is érvényes volt.

Íme, Asensio találata.

A hátralévő időben újabb gól már nem esett, így ha nehezen is, de 2-0-ra nyert a Real Madrid.