A héten Ceferin azt javasolta, hogy korlátozzák a játékosok bérzését Európában egy fizetési sapka bevezetésével, elmondása szerint erről már beszélt az Európai Bizottsággal is, és már a tárgyalások is folynak az ügyben.
Jelenleg 2024 utáni időszakra vonatkozik az az új szabály, amely szerint a bevételek 70 százalékát lehet átigazolásokra és fizetésekre költeni, de ez nem elég, mert ha 5 milliárd a bevétel, akkor annak a 70 százaléka is sok.
Nem a tulajdonosokról, hanem a verseny értékéről van szó elsősorban, mert ha mindig ugyanaz az öt klub fog nyerni, akkor az egésznek már semmi értelme. De ennek kollektív szerződésnek kell lennie, amelyben az UEFA mellett minden liga partner. Anélkül nincs értelme" – mondta áprilisban újraválasztott szlovén sportvezető.
A fizetési sapka bevetése különösen a Premier League-csapatokat érintheti, leginkább a Chelseat, a Manchester Cityt, a Manchester Unitedet és a Liverpoolt.
A spotrac.com adatai szerint a Manchester United az idei szezonban nagyságrendileg 212 millió fontot költ fizetésekre, ami a Chelsea mögött a második legmagasabb szám a Premier League-ben. A Liverpool a bérezés tekintve a negyedik helyen áll, a Vörösök 159 millió fontot költenek a futballisták fizetésére.
A Premier League-ben a 2010-es évektől kezdődően magasan a legtöbbet költötték a csapatok játékosigazolásokra a másik négy topbajnoksággal szemben, ám ha az UEFA bevezeti a fizetési sapkát, akkor egyes klubok már nem fognak tudni olyan vonzó ajánlatot tenni egy játékosnak, mint jelenleg.